Zeybekci’den ‘dolar’ yorumu…

0
301

Türkiye'nin büyümesinin engellenmek istendiğini söyleyen Zeybekci, doların 3,05 çıktığında endişe edilecek bir durumun olmadığını, tekrar düşüşe geçeceğini söylediğini ve bir süre sonra dolar kurunda düşüş yaşandığını ifade etti.

Zeybekci, öngörülerinde haklı çıktıklarını ifade ederek, "O gün, 1 Kasım seçimleriyle ilgili beklentiler, sonuçlar ve işaretler net olarak ortaya çıkmaya başladığında, yeniden güç ve istikrarlı bir hükümet algısı başladığında, 'bu spekülatif yük kalkar, Türk lirası, dolar endeksini oluşturan para birimlerine doğru gelir' dedik ve o gün hareketlenme başladı. Dün diyorlar ki dolar 2,93-2,94'e çıktı. Hiç merak etmeyin, o marjı kaybedecektir. 1 Kasım'dan itibaren yani Türk lirası farklı bir şekilde ayrışabilir. Türkiye'nin endişe etmesine gerek yoktur" diye konuştu. Bakan Zeybecki, Türkiye'de 1,5 yıldır ertelenen ve bekletilen her şeyin, gelecek yıldan itibaren coşkulu bir şekilde yeniden canlanacağını vurguladı.

Türkiye'nin yüzde 5 büyüme ortalamalarını tutturarak yeniden yoluna devam edeceğini söyleyen Zeybekci, "İnşallah Türkiye ikinci bir 10 yıllık yeni kalkınma ve büyüme dönemine girecek. Bu mesele Türkiye meselesidir, milli bir meseledir. Bu mesele bir Kurtuluş Savaşı meselesidir. Bu bir milli bir davadır. Bu dava AK Partililerin davası değildir. Nasıl olsa bunlar yapıyorlar, bırakın onlar yapsın derseniz, öyle olmaz. Bu yük bize ağırdır, bu yük fazladır. Bu yük milletimizle hep beraber kaldırılırsa, bir milli Kurtuluş Savaşı olarak değerlendirilmesiyle kalkar. Siz yoksanız biz de yokuz" ifadelerini kullandı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.