30 bin TL biriktirmenin 5 yolu

Birikim yaparak kısa sürede 30 bin TL elde edebilirsiniz. Nasıl mı? İşte 30 bin TL biriktirmenin 5 yolu:

0
6988

Para biriktirerek hedeflediğiniz ve istediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz. Bunun da birtakım yolları var. Aşağıda paylaştığınız maddeleri uygulayarak siz de para biriktirenlerden biri olabilirsiniz.

  1. Yatırım yaparak paranızı biriktirin

Yatırım parayı değerlendirerek biriktirme yollarından sadece bir tanesidir. Yatırım yaparak paranızı değerlendirerek biriktirebilirsiniz. Tabii yatırım yapmadan önce hangi yatırım araçlarına yatırım yapılmalı? Bu soruya yanıt bulabilmek adına paranızın değerleneceği doğru yatırım araçlarına yönelebilmek adına bir yatırım danışmanından destek alabilirsiniz. Böylelikle siz de yatırım yaparak para biriktirenlerden olabilirsiniz.

2. Birikimin yolu; yeni gelir yolları aramak 

Gelirim 30 bin TL biriktirmek için yetersiz diyorsanız ekstra para kazanacağınız yeni gelir yolları aramalısınız.  Peki, neler yapabilirsiniz?  Öncelikle nelere yapabileceğinizi kendinize sormalı ve yetenekleriniz doğrultusunda harekete geçmelisiniz. Örneğin;  viral videolar hazırlayabilir, fotoğraf çekebilir, anket düzenleyebilir, nikah şekeri yapabilir, bir odanızı kiralayabilir, internet sitesi kurabilir, organizasyonlar ve etkinliklerde görev alabilirsiniz.

3. Tasarruf yapın

30 bin TL biriktirmek hayal değil. Tasarruf yaparak birikim mümkün! Tasarruf yapmaya öncelikle nelere çok para harcadığınızı tespit ederek başlamalısınız Örneğin; haftanın dört günü dışarı çıkıp, harcama yapmak yerine evinizde daha fazla vakit geçirmelisiniz. Evinize arkadaşlarınızı çağırarak çeşitli aktivitelere düzenleyebilir,  onlarla para harcamadan evdeki malzemelerle bir şey hazırlayabilirsiniz. Böylelikle paranızı çok harcamamış ve tasarruf yapmış olursunuz.  Bunu yanı sıra gereksiz harcamalardan kurtulmalısınız Mesela; her ay bir ayakkabı almak yerine 3 ay da bir ya da 6 ayda bir almayı denemelisiniz.  Birikim yapabilmek adına bir şeyler kısmalısınız.

4. Borçlarınızdan kurtulun

30 bin TL biriktirmenin önündeki en büyük yükünüz borçlarınız mı? O zaman borçlarınızdan hemen kurtulmalısınız. Borçlarınızı sıfırlamalı ve sonrasında 30 bin TL biriktirmeye yönelmelisiniz.

5. Gereksiz harcamalara dur deyin

30 bin TL biriktirmeyi hedeflediyseniz bütün harcamalarımızı kontrol altına almalısınız. Bunu ise şöyle yapabilirsiniz; elinize bir not defteri alın,  en çok harcama yaptığınız ürünler neler? Bir gün içerisinde nelere para harcıyorsunuz?  Tüm bunları yazma tekniği ile görebilir ve harcamalarınıza dur diyebilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.