Akbank 9 aylık rakamlarını açıkladı

0
2882

Yılın ilk 9 ayında 3 milyar 102 milyon TL brüt kâr elde eden Akbank'ın (AKBNK)konsolide net kârı 2 milyar 416 milyon TL oldu.

AKBANK HİSSESİYLE İLGİLİ SON DURUMU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bankanın 2014 yılı ilk dokuz aylık finansal sonuçlarını değerlendiren Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, “Ekonomimiz ilk 6 ayda yıllık bazda yüzde 3.3 oranında büyüdü. Bu büyümeyi de sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde gerçekleştirdi. Birçok ülkenin büyüme hızının düştüğü dikkate alındığında, Türkiye’nin bu büyüme hızı oldukça iyi. Sermaye yapısı güçlü, sağlam ve likit bankacılık sektörümüz sağladığı finansman kaynaklarıyla ülkemizin büyümesini desteklemeyi sürdürdü.

Akbank olarak bu dönemde geçtiğimiz yılsonuna kıyasla aktiflerimizi yaklaşık yüzde 10 büyüterek 214 milyar TL’nin üstüne çıkardık. Ayrıca aynı dönemde, nakdi ve gayrinakdi kredilerimizle ekonomimizin büyümesine sağladığımız desteği yüzde 11’in üstünde bir büyümeyle 165 milyar TL’nin üstüne yükselttik” dedi.

Akbank’ın yılın ilk 9 ayında 3 milyar 102 milyon TL brüt kâr elde ettiğini açıklayan Binbaşgil, “Brüt kârı üzerinden 686 milyon TL vergi karşılığı ayıran bankamızın konsolide net kârı 2 milyar 416 milyon TL oldu.” dedi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.