Alarko Holding – ALARK Hisse Senedi

0
1760

ALARKO HOLDİNG A.Ş. – ALARK

1954 yılında kurulan Alarko Holding A.Ş., inşaat, enerji, iklimlendirme, turizm ve hizmet sektörü dahil olmak üzere 5  farklı faaliyet alanında, uluslararası yabancı ortaklıklar olmak üzere toplam 24 kuruluşu, 7.000 çalışanı hizmet vermektedir.

Alarko, 2009’da devraldığı Medaş – Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. ile Türkiye’nin yaklaşık %10’una tekabül eden bir alanda elektrik dağıtım hizmeti vermektedir. Ayrıca Türkiye’nin ilk fotovoltaik (PV) güneş enerjisi santralı 2012’de üretime başlayan Alarko’nun ısıtma, havalandırma, klima ve pompa üretimi, satışı ve satış sonrası hizmetleri ve 1998 yılında klima alanında dünyanın lider firmalarından Amerikalı Carrier şirketi ile kurduğu stratejik ortaklığı bulunmaktadır. Alarko’nun bünyesinde bulunan Hillside Beach Club, Hillside City Club, Cinecity Sinemaları ve Sanda Spa ile hizmet sektöründe yer almaktadır.

ALARK kodu ile Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Alarko’nun faaliyet konusu portföy yönetimidir. Alarko, mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektöründe faaliyet göstermektedir.

Alarko Borsa İstanbul’da BIST 100-30, BIST 100, BIST YILDIZ, BIST İstanbul, BIST HOLDİNG ve YATIRIM, BIST TÜM, BIST MALİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.