Albaraka Türk – ALBRK Hisse Senedi

0
4696

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş. – ALBRK

1984 yılında kurulan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.,  faizsiz bankacılığın Türkiye’deki öncü kuruluşu olarak hizmet vermektedir. Faaliyetlerini 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’na uygun olarak sürdüren Albaraka, Singapur’dan İngiltere’ye, Güney Afrika’dan Fas’a, Avustralya’dan Kazakistan’a 80 ülkede 1000’e yakın bankayla kurduğu geniş muhabirlik ağıyla müşterilerine güvenli dış ticaret yapma olanağı sağlamaktadır.

Irak Erbil’de olmak üzere toplam 213 şubesi ve 3809 personeli ile müşterilerine global bir katılım bankası olan hizmet veren Albaraka’nın yabancı ortakların payı yüzde 65,98, yerli ortakların payı yüzde 9,20, halka açık olan pay ise yüzde 24,82’dir.

ALBRK kodu ile Borsa İstanbul’da (BİST) işlem Albaraka’nın faaliyet konusu Bankacılık Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu, ilgili diğer mevzuat hükümleri ile katılım bankacılığı, faizsiz bankacılık esas ve ilkeleri çerçevesinde her türlü bankacılık faaliyetlerinde bulunmak ve mevzuatın bankalar tarafından yapılmasına imkan verdiği her türlü konularda faaliyette bulunmaktır. Albaraka, mali kuruluşlar, bankalar ve özel finans kurumları sektöründe faaliyet göstermektedir.

Albaraka, BIST BANKA, BIST MALİ, BIST YILDIZ, BIST 100-30, BIST TÜM, BIST 100, BIST KURUMSAL YÖNETİM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.