Araba sigortası yaptırmak için 5 sebep

Araba sigortası; iradeniz dışında meydana gelebilecek herhangi bir kaza, çalınma, hasar ve benzeri durumlara karşı hakkınızı korur. Siz de bu tür durumlar yaşadığınızda hakkınızın korunmasını istiyorsanız aracınızı sigortalamalısınız. Bu unsurların dışında araba sigortası yaptırmanız için başlıca 5 sebebi ise şöyle sıralayabiliriz:

0
4340

Senem Türkanoğlu/Editör

1. Araba sigortası; oluşacak risklere karşı sizi ve arabanızı korumak için oluşturulmuş bir sigorta türüdür.
2. Arabanızı sigorta yaptırmanız durumunda trafikte oluşacak kazaların yanı sıra hırsızlık, terör, yangın, doğal afet ve diğer nedenlere karşı da aracınız güvence altındadır.
3. Araç sahiplerinin yakındığı konulardan biri de tabii ki yüksek yedek parça fiyatları. Araba sigortası ile beklenmedik olaylarla karşılaşmayarak bütçenizi koruyabilirsiniz.
4. Araba sigortası sayesinde uzun yol seyahatlerine gönül rahatlığıyla çıkabilirsiniz. Ayrıca teminatlarınız doğrultusunda sigorta kapsamında yer alan ikame araç ve yol yardımı gibi ayrıcalıklardan da faydalanabilirsiniz.
5. Araba sigortasının bir diğer avantajı da; seyir halindeyken yaşanabilecek arızalar ve hasarlara karşı koruma sağlamasıdır.

Araba sigortası nasıl yapılır?

Araba sigortasını herhangi bir sigorta şirketinden kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Fakat her sigorta şirketinin koşulları farklı olabilir dolayısıyla iyi bir araştırma yapmanız şart. Güvenilir bir kurum tercih ederek teminatlarınızı bu kapsamda belirleyebilirsiniz.

Araba sigortası ve zorunlu sigorta arasındaki fark nedir?

Zorunlu trafik sigortasını yaptırmak isminden de anlaşılacağı üzere zorunludur yani araç aldığınızda bu sigortayı yaptırmadığınız takdirde bir cezayla karşılaşırsınız. Zorunlu trafik sigortasında karşı tarafa vereceğiniz zarar karşılanır. Çoğu araç sahibi zorunlu trafik sigortasının tek başına yeterli olduğunu düşünür ve ne yazık ki bunda yanılır. Araba sigortasında da kendi aracınız güvence altındadır. Aracınızla yaptığınız bir kaza sonrası sakat kalmanız durumunda tazminat alırsınız. Vefat yaşanması halinde ise yakınınız tazminat imkânından faydalanır. Tabii ki bu durumlardan hiçbirinin yaşanmamasını temenni ederiz. Fakat geleceğin bize getireceğini bilemeyiz hele ki Türkiye gibi trafik kazalarının yoğun olarak yaşandığı bir ülkede yarın ne olacağı belli değildir! Bu sebeple kendinizi ve aracınızı tüm risklere karşı korumak için mutlaka araba sigortası yaptırmalısınız.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.