Armada Bilgisayar – ARMDA Hisse Senedi

0
1146

ARMADA BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – ARMDA

1993 yılında kurulan Armada Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. A.Ş., bilişim teknoloji sektörününe yönelik hizmet veren bir dağıtım şirketidir. Ürün yelpazesinde bilgisayarlar, sunucu, depolama, yedekleme, sanallaştırma güvenlik bilgisayar ağ endüstriyel el terminalleri, barkod yazıcılar, bilgisayar bileşenleri ve mobil ürünler bulunan Armada; Aruba, Axis, Cisco, Commscope, Dell, EMC, Extreme, Fortinet, HCS, HPE, Honeywell, Lenovo, Microsoft, Milestone, Polycom, Riverbed, RSA, Softlayer, Symantec, Veeam, Veritas, VCE, VMware ve Zebra’nın  distribütörlüğünü yürütmektedir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana’da toplam 169 çalışanı ve 4,000 in üzerinde bilgisayar şirketine ürün ve çözüm tedarik eden Armada, 2006 yılında hisselerinin yüzde 19.332 ünü halka arz etmiştir.

ARMDA işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Armada’nın faaliyet konusu Her türlü elektronik, bilgisayar, haberleşme ve telekomünikasyon sanayi ürünleri ile bunların üretiminde kullanılan ilk yarı mamul ve mamul maddelerin, makine, teçhizat, yedek parçalarının alım satımı, üretimi, ithali, ihracı, pazarlanması, mümessilliği ve taahhüdü faaliyetleridir. Armada, teknoloji ve bilişim sektörlerinde hizmet vermektedir.

Armada Borsa İstanbul’da BIST BİLİŞİM, BIST İstanbul, BIST TÜM, BIST ANA, BIST TEKNOLOJİ, BIST 100 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.