Asya borsalarında neler oluyor?

0
2648

Mobil oyun ve sosyal medya servisleri şirketi DeNA Co., ilk yarı karında düşüş olacağı tahminin ardından Tokyo’da yüzde 7.8 geriledi.

Galaxy Entertainment Group Ltd., en az 2010 yılından bu yana en zayıf aylık kitle piyasası geliri büyümesini açıklamasının  ardından yüzde 5.3 değer kaybederek Macau casino işletmelerindeki düşüşü hızlandırdı. Japonya’nın en büyük gayrimenkul şirketi Mitsui Fudosan Co., çeyrek dönemlik net gelirinin düştüğünü açıklamasının ardından yüzde 2.7 geriledi.

MSCI Asya Pasifik Endeksi, yüzde 0.4 düşerek Hong Kong saati ile 11:56’da 145.63 puana geriledi. Endeks, 27 Haziran’dan bu yana en düşük kapanışı yapmaya hazırlanırken 3 günlük kaybını yüzde 1.5’e genişletiyor. ABD, NATO ve Polonya’ya katılarak Rusya’nın Ukrayna’ya askeri birlik gönderme riski konusunda uyarıda bulundu.

Melbourne merkezli IG Ltd. piyasa stratejisti Evan Lucas, “Ukrayna’daki durum tarifsiz olduğu için piyasaların tepkisi de bu yönde oluyor. Ukrayna 2014’ün geri kalan kısmında odak noktası olmaya devam edecek” yorumunu yaptı.

Rusya'dan kendisine karşı yaptırım kararı alan abd ve ab'ye yanıt geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'ya yaptırım uygulayan ülkelerden "gıda, tarım ürünü ve hammadde" alımını bir yıllığına yasakladı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.