Atakule GYO – AGYO Hisse Senedi

0
1176

ATAKULE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – AGYO

2000 yılında Ankara’da kurulan Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Ankara’nın simgesi haline gelen Atakule Alışveriş Merkezi ve Kulesi ile beraber başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde tamamladığı ve devam ettirdiği projeleri bulunmaktadır.

2002 yılında yüzde 49’u halka arz edilen Atakule GYO, sektöründe ilk defa sürdürülebilir inşaat projesi kavramını getirmiştir. Gayrimenkullere, gayrimenkul projelerine, gayrimenkule dayalı haklara, sermaye piyasası araçlarına, Takasbank para piyasası ve ters repo işlemlerine, Türk lirası cinsinden vadeli mevduat veya katılma hesabına, yabancı para cinsinden vadeli ve vadesiz mevduat veya özel cari ve katılma hesapları ile iştirakler ve Kurulca belirlenecek diğer varlık ve haklardan oluşan portföyü işletmek amacıyla paylarını ihraç etmek üzere kurulan ve Kanunun 48 inci maddesinde sınırı çizilen faaliyetler çerçevesinde olmak kaydı ile Tebliğde izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen sermaye piyasası kurumudur.

AGYO kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Atakule GYO, mali kuruluşlar ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları sektöründe faaliyet göstermektedir.

Atakule GYO, Borsa İstanbul’da BIST TÜM-100, BIST MALİ, BIST TÜM ve BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT. Endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.