Atlantik Petrol – ATPET Hisse Senedi

0
4530

ATLANTİK PETROL ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – ATPET

1959’da kurulan Atlantik Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., madeni yağ üretimi alanında hizmet vermektedir. Atlantik, Rasch, Rasch Axlon ve Rasch  Actıve markalı motor yağı üretimini gerçekleştiren Atlantik Petrol, İspanya, Irak, Fas, Tunus, Senegal, Moritanya, Gürcistan, Türkmenistan, Afganistan, Libya, Nijerya, Arnavutluk, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kazakistan, Lübnan, Gambia ve İsrail’e ihracat gerçekleştirmektedir.

İstanbul Sefaköy’deki 1550 metrekarelik üretim tesislerinde Motor yağları, Gres ve sanayi yağları üretimi yapan Atlantik Petrol, Ar-Ge çalışmalarını kendine ait laboratuvarlarda gerçekleştirmektedir.

ATPET işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Atlas Petrol’ün faaliyet konusu petrol, petrol ürünü ve petrol türevleri ile her türlü kimyevi madde, madeni yağlar, endüstriyel yağlar, motor yağları, gres yağları vb. imalatını, alımı satımını yapmak, bunların dolumu, yükleme, boşaltma, depolama, dağıtım, ambalajlama ve nakliye işlerini yapmak, konusu ile ilgili her türlü makine ve aksamın ticareti, imalâtı, ithalâtı, ve ihracatı ile bu hususlarda ilgili mümessillik, taahhüt, depolama, ambalajlama ve nakliye işleri yapmaktır. Atlas Petrol, imalat sanayii, kimya, petrol kauçuk ve plastik ürünler, çeşitli petrol ve kömür türevleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Atlas Petrol Borsa İstanbul’da BIST İstanbul, BIST TÜM-100, BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK, BIST SINAİ, BIST TÜM, BIST KOBI SANAYİ ve BIST ANA endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.