A.V.O.D Gıda – AVOD Hisse Senedi

0
1452

A.V.O.D. KURUTULMUŞ GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ A.Ş. – AVOD

2003 yılında kurulan A.V.O.D. Kurutulmuş Gıda ve Tarım Ürünleri A.Ş., her türlü kurutulmuş sebze ve türevleri, sebze bazlı hazır yemek, tarımsal üretim, işleme, uluslararası satış ve pazarlama konusunda hizmet vermektedir. A.V.O.D ,15 bin metrekare açık, 5 bin metrekare kapalı alanda yıllık 3 bin son ürün kapasitesi ile Türkiye kurutulmuş sebze ihracatının yüzde 20’lik kısmını gerçekleştirmektedir.

Farmer`s Choice markası ile de iç piyasaya ürünler veren A.V.O.D, tohum ithalinden son ürün paketlemesine kadar geçen tüm evrelerde profesyonel zirai ekim, üretim, kalite kontrol elemanları ile süreci başından sonuna kadar titizlikle takip etmektedir. A.V.O:D, BRC ve IFS sistemleri ile üretimin uluslararası standartlarda olmasını sağlamaktadır.

AVOD işlem kodu Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören A.V.O.D.’un faaliyet alanı dondurulmuş veya kurutulmuş meyve ve sebzelerin imalat ve satışıdır. A.V.O.D imalat sanayii, gıda, içki ve tütün, gıda maddeleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

A.V.O.D. Borsa İstanbul’da İMALAT SANAYİİ, GIDA, İÇKİ VE TÜTÜN, GIDA MADDELERİ SANAYİİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.