Avivasa Emeklilik – AVISA Hisse Senedi

0
2411

AVİVASA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. – AVISA

2007 yılında Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ile Aviva plc.’nin eşit ortaklık ilkesiyle kurulan AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş., bireysel emeklilik ve hayat sigortası alanında hizmet vermektedir. Türkiye’nin en büyük direkt satış kadrosunun yanı sıra Akbank, OdeaBank ve Abank işbirlikleri bulunan güçlü bankasürans ağı, acenteleri, telesatış kanalı ve kurumsal projeler ekibi ile hizmet veren AvivaSA, yüzde 19,3 pazar payı, devlet katkısı dahil yaklaşık 11,3 milyar TL’yi aşkın fon büyüklüğü ve 860 bin kişiyi aşkın katılımcı sayısıyla bireysel emeklilik fon büyüklüğü bazında lider konumdadır.

Türkiye’de bireysel emeklilik sistemi başladıktan sonra halka arz edilen ilk bireysel emeklilik şirketi konumunda olan AvivaSA’nın hisselerinin yüzde 20’lik bölümü halka arz edilmiştir.

AVISA işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören AvivaSA’nın faaliyet konusu bireysel emeklilik faaliyeti ile hayat ve ferdi branşlarda sigortacılık faaliyeti göstermektir. AvivaSA, mali kuruluşlar ve sigorta şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

AvivaSA Borsa İstanbul’da BIST MALİ, BIST TÜM-100, BIST SİGORTA, BIST TÜM, BIST YILDIZ, BIST HALKA ARZ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.