Aygaz A.Ş – Aygaz Hisse Senedi

0
1189

AYGAZ A.Ş. – AYGAZ

1961 yılında kurulan Aygaz A.Ş. LPG’nin üretimi, temini, stoklanması, dolumu ve LPG’li cihaz üretimi ile satışını kapsayan tüm süreçleri gerçekleştiren Türkiye’de tek LPG şirketidir. Aygaz, 81 ilde 3800’ü aşkın tüpgaz bayi ve otogaz istasyonuyla hizmet vermektedir.

Avrupa’nın en büyük LPG ithalatçısı olan Aygaz, yüksek temin miktarı ve kaynak çeşitliliği ile, güçlü lojistik altyapısının verdiği imkanları kullanarak transit satışlar da gerçekleştirmektedir. Koç Holding’in iştiraki olan Aygaz, LPG sektöründe faaliyet gösteren halka açık ilk şirket konumundadır.

AYGAZ kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Aygaz’ın faaliyet konusu tabi ve likit gazlar ve benzeri yakıtlar ile kimyevi maddelerin ithali, yurt dahilindeki istihsal müesseselerinden toptan alımı ve memleket içinde doğrudan doğruya veya tali bayiler delaleti ile satışı ve icabında ihracı Gazların ve kimyevi maddelerin depolama, doldurma ve satış merkezleri tesisi ve Çalışma konusu ile ilgili tesisler kurabilir, şube ve satış yerleri açabilir. Aygaz imalat sanayii, kimya, petrol kauçuk ve plastik ürünler, çeşitli petrol ve kömür türevleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Aygaz Borsa İstanbul’da BIST KURUMSAL YÖNETİM, BIST 100, BIST 100-30, BIST YILDIZ, BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK, BIST TEMETTÜ, BIST TEMETTÜ 25, BIST İstanbul, BIST SINAİ, BIST TÜM endekslerine dahlidir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.