Balatacılar Balatacılık – BALAT Hisse Senedi

0
1930

BALATACILAR BALATACILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – BALAT

1988 yılında kurulan Balatacılar Balatacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., İzmir – Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasında 1991 yılından beri  Türk Standartları Enstitüsünün “Kalite Standartlarına Uygunluk Belgesi”  ile Kampana Fren ve disk fren balataları, Debriyaj ve özel endüstriyel balatalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

5300 metrekare kapalı alana kurulu tesislerinde, 130 çalışanı ile yılda 3 bin ton balata imalatı yapan Balatacılar’ın kampana grubunda Beş Yıldız ve Erka; disk grubunda Erka, Safetex ve Five Star markalarının üretimini gerçekleştirmektedir. Üretiminin büyük bir kısmını ihraç eden Balatacılar, Cezayir, Mısır, İran, Irak, Suriye, Ürdün, Makedonya, Kazakistan, Yeni Gine ve Portekiz’e ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir.

BALAT işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Balatacılar balata imal, ithal ve ihracatı ile her türlü ticareti alanında faaliyet göstermektedir. Balatacılar imalat sanayii, metal eşya, makine ve gereç yapım, taşıt aracları sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Balatacılar, Borsa istanbul’da PİYASA ÖNCESİ İŞLEM PLATFORMU pazarında işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.