Bitcoin nasıl harcanır?

Bitcoin, dünyanın neresinde olursanız olun istediğiniz herkese kolaylıkla ödeme yapmanıza olanak tanıyan ilk dijital para birimidir.

0
6525

3 Ocak 2009’da hayata geçirilen Bitcoin teknolojisi, dağıtımlı bir ağ üzerinden işler. Transfer işlemleri ve para oluşumu bu ağ üstünden yapılır. Bitcoin sisteminde kullanıcılar birbirlerine doğrudan transferler yapabilir. Bu da dağınık bir kayıt ve mutabakat sistemine kaydedilir, ismine ise Blockchain (blokzinciri) denir.

Bitcoin nasıl harcanır?

Dijital dönüşümle birlikte de artık parayla ilgili tüm işlemleri hatta yatırımı bile internetten yapmak mümkün. Bitcoin de buna verilebilecek en güzel örneklerden bir tanesidir. Bitcoin’le istediğiniz her şeyi satın alabilir, dijital paranızı dolar veya Türk Lirası gibi para birimleriyle takas edebilirsiniz.

Bitcoin kabul eden başlıca şirketler şöyledir; Amazon, WordPress, ve Overstock.
Yurtdışında kullanımı daha yaygın olan Bitcoin ülkemizde daha az kullanılmaktadır.
Bitcoin’lerinizle ile alışveriş yapabileceğiniz bazı internet sitelerini şöyle sıralayabiliriz; Btctrip (uçak biletleri), Amagi Metals (değerli metaller; altın, gümüş), SlySoft (DVD vd CD yazılımları), TShirtLab(T-shirtler), Horolotech (kol saatleri), Allgamer (oyun sunucuları, web hosting, sanal sunucular)

Bitcoin’in kredi kartından farkı nedir?

Bitcoin’in kredi kartından en büyük farkı, komisyonu olmamasıdır. Ayrıca ortada banka gibi bir aracı olmadığından da işlemleri kısa bir sürede gerçekleştirmek mümkündür.

Deneysel olarak başlatılan Bitcoin, belirli bir merkeze bağlı değildir. Bitcoin, yeni bir ödeme sistemi ve tamamen dijital bir para sağlayan bir konsensüs ağıdır.

Bitcoin’e yatırım yapılır mı?

Bitcoin fiyatları genellikle diğer bilindik yatırım araçlarına kıyasla daha hızlı değişmektedir. Dolayısıyla bu durum fırsat yarattığı gibi riskte yaratabilir.

Bitcoin fiyatını neler etkiler?

Piyasadaki arz ve talep koşulları Bitcoin’in değerini belirlemektedir. Bitcoin’e olan talepte bir artış söz konusu olduğunda fiyatı yükselmekte, tam tersi durumda ise fiyatta düşüş meydana gelmektedir.

Bitcoin’in önündeki en büyük tehditler nelerdir?

Bitcoin’in piyasa değerini etkileyen başlıca unsurları şöyle sıralayabiliriz; ülkelerin Bitcoin’e olan yaklaşımına bağlı mevzuat değişiklikleri, bireylerin Bitcoin’e olan istek, güveninin olumsuz yönde değişmesi ve teknik zorluklar.

Bitcoin alternatifleri nelerdir?

Litecoin, OpenCoin, PPcoin, Ripple, Ven Feathercoini, OpenCoin, WebMone ve MintChip.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.