Erkekler en çok neye para harcar?

Alışveriş ve harcama dediğimizde nedense akla ilk kadınlar geliyor. Fakat erkeklerde ne az kadınlar kadar para harcıyor. Pek, erkekler en çok neye para harcıyor merak ediyor musunuz? İşte erkeklerin en çok para harcadıkları şeyler;

1
3353

Otomobil

Bir erkeğin en büyük tutkusu hiç şüphesiz ki otomobildir. Erkekler otomobillerine tabiri caizse gözü gibi bakar. Kadınlar için ayakkabı neyse, erkekler için de otomobil odur diyebiliriz. Çoğu erkek para kazandıkça otomobilini yeniler ve bu uğurda para harcamaktan asla kaçınmaz.

Araştırmalar ise erkeklerin, kadınlara nazaran daha az enerji tasarruflu modeller satın alma eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Ayakkabı

Erkekler kadınlar kadar olmasa da ayakkabıya oldukça düşkün. Erkeklerde ortalama aylık ayakkabı maliyeti bir çift için 200 dolar iken, kadınlarda bu ikiye çıkabiliyor. Konu ayakkabıysa araştırmaların ortaya çıkarttığı ilginç bir gerçeğe değinmeden de geçmeyelim. Uzmanlar; tercih edilen ayakkabının kişiliğin aynası olduğunu belirtiyor. Bu da gösteriyor ki; ayakkabı bir kişide oldukça önemli.

Cep telefonu

Erkekler genellikle teknolojiye ilgi duyar ve yeni çıkan ürünleri satın alma konusunda sabırsız davranabilir. Erkeklerin en çok satın aldığı teknolojik ürünlerin başında ise cep telefonu geliyor. Cep telefonunu, bilgisayar oyunları, televizyon ve oyun konsolları takip ediyor.

Spor

Sağlıklı bir yaşamın yanı sıra erkeklerin büyük bir kısmı fit bir görüntüye sahip olabilmek amacıyla spor salonunu tercih ediyor. Spor salonuna yapılan harcama dışında erkekler tuttuğu takımın forması, maç biletleri ve kişisel spor kıyafetlerine çok para harcıyor.
Erkeklerin en çok neye para harcadığı öğrendiniz. Fakat onları hala nasıl mutlu edeceğinizi bilmiyor musunuz? İşte erkekleri mutlu etmenin yolları:

1. En sevdiği tatlıyı yapın.
2. İstemesine fırsat vermeden ona sırt masajı yapın.
3. İlişkinizin ilklerini hatırlatın.
4. İltifat edin.
5. Sevildiğini hissettirin.
6. Bir filmi alıp, birlikte izleyin.
7. Onun kıyafetlerini giyin.
8. Arkadaşlarıyla haftada en az bir ya da iki kez görüşmesine izin verin.
9. Gereksiz konuşmaktan kaçının. Çünkü erkekler çok konuşan kadınları pek sevmezler.
10. Aşırı kıskançlık yapmayı bırakın. Her şey dozunda güzel.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

1 YORUM

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.