Çeyrek altın ne kadar?

0
2623

Teknik açıdan 1160 seviyelerinde bulunan direnç noktasının önemli olduğunu belirten analistler, bu noktanın kırılması durumunda 1180 seviyesindeki ana direnç noktasının test edileceğini belirtiyor. Ancak altın fiyatlarında 1255 seviyesindeki ana direnç noktasına özellikle dikkat çekiliyor. Zira bu nokta aşılmadıkça altın fiyatlarındaki yükselişlerin tepki alımı niteliğinden öteye gitmesi beklenmiyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR? Tıklayın

Uzmanların uyardığı bir nokta ise belirtilen direnç noktalarının geçilememesi. Bunun gerçekleşmesi durumunda fiyatlarda güç kaybının meydana geleceği belirtiliyor. Böyle bir durumda ise 1080 – 1090 seviyeleri ara destek noktaları olmak üzere 1050 ana destek noktasına doğru bir geri çekilme hareketini beklenmesi konusunda yatırımcılar uyarılıyor.

GRAM ALTIN NE KADAR? Tıklayın

Ons fiyatında bunlar yaşanırken bu düşüş iç piyasaya da yansıyor. İçeride çeyrek altın satış fiyatı 133 TL seviyelerine kadar geriledi. Dolardaki güçlü duruşun devamı halinde altın fiyatlarında olası düşüşlere karşı hazırlıklı olunması gerekliliğinin altı çiziliyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.