Denizli Cam – DENCM Hisse Senedi

0
2488

DENİZLİ CAM SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. – DENCM

1973 yılında Denizli’de kurulan Denizli Cam Sanayii ve Ticaret A.Ş., 25 bin adetin üzerinde ürün çeşidi ile Türkiye’nin önde gelen cam fabrikalarından birisidir. Cam alanında yurtdışına ilk satışı gerçekleştiren Denizli Cam’ın yüzde 51 hissesi borsada blok satış yöntemi ile Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (Şişecam) tarafından satın alınarak Paşabahçe grubuna katıldı.

Türk, Alman, Çek, İtalyan, Finli tasarımcılarla çalışılarak her yıl ortalama 300 özgün ürün tüketicilerin beğenisine sunan Denizli Cam, bardak, karaf gibi ürünlerde kullanılabilirliğine ve fonksiyona önem verilirken vazo, mumluk gibi ürünlerde ise, yaratıcı ve estetik tasarımların aynı zamanda el imalatı becerisini yansıtıyor olmasına özen gösterilmektedir.

DENCM işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Denizli Cam’ın faaliyet konusu her türlü şekil ve cinsleriyle cam üretimi sanayi kurmak ve pazarlamasıdır. Denizli Cam imalat sanayi, taş ve toprağa dayalı, cam ve cam ürünleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Denizli Cam Borsa İstanbul’da BIST TAŞ, TOPRAK / BIST TÜM / BIST ANA / BIST 100 / BIST Denizli / BIST SINAİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.