Derimod – DERIM Hisse Senedi

0
1794

DERİMOD KONFEKSİYON AYAKKABI DERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – DERIM

1974 yılında kurulan Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş., deri ürünlerin üretimi, tasarımı ve pazarlaması konusunda hizmet veriyor. Kendi markası ile iletişim ve reklam çalışmaları yapan Derimod, yurtdışında moda çekimleri gerçekleştiren ilk Türk deri markası olma sıfatını taşımaktadır.

Türkiye genelinde 110 mağazası olan Derimod, 1982 yılında ABD Los Angeles’ta mağaza açarak, yurt dışında mağaza açan ve bunu kendi markası ile yapan ilk deri firması olma özelliğini taşımaktadır.

DERIM işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Derimod’un faaliyet konusu deri ve deriden mamul giysi konfeksiyon imalatı, deri giysi ve ayakkabı ,aksesuar ithalatı ve yurt içi hazır giysi, ayakkabı alımı ve toptan satışını gerçekleştirmektir. Derimod imalat sanayii, dokuma, giyim eşyası ve deri, deri, deri benzer maddeler ve kürk eşya sanayi sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Derimod, Borsa İstanbul’da BIST SINAİ / BIST 100 / BIST TEKSTİL, DERİ / BIST İSTANBUL / BIST ANA / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.