Dijital bankacılık Nedir?

Dijital bankacılık aracılığıyla bir banka şubesine gitmeden dilediğiniz yerden tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

0
5206

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza birçok yenlik geldi. O yeniliklerinden biri de dijital bankacılık. Dijital bankacılık aracılığıyla bir banka şubesine gitmeden dilediğiniz yerden tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. O işlemlerden bazılarını ise şöyle sıralayabiliriz; döviz, fon ve hisse senedi işlemleri, kredi kartı işlemleri, para transferi, fatura ve kurum ödemeleri, kredi kullanımı gibi pek çok işlemi ister bilgisayarınızdan isterseniz de mobil cihazınızdan yapabilirsiniz.

Dijital bankacılıkla beraber artık uzun banka kuyruklarında beklemekten kurtulabilir ve işlemlerinizi tek tuşla halletme avantajına sahip olabilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken bankanızın internet şubesine giriş yapmak ya da bankanın mobil uygulamasını telefonunuza indirmek. Mobil cihaz kullanımının artmasıyla birlikte dijital kanallarda yapılan bankacılık işlemlerinde oldukça büyük bir artış olduğunu görmekteyiz. Bankaların mobil uygulamalarını sürekli geliştiriliyor olması da bankacılığa yeni bir boyut kazandırdığı bir gerçek. Ayrıca bankaların dijital kanallarda şube ve diğer masraflar ücreti de yok. Bankalar bunun dışında müşterilerine kampanya ve uygun faiz oranları imkanları sunarak dijital bankacılığı cazip hale getiriyor.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.