Dolar darbe alabilir

0
2896

Dolar, ABD verilerinin tahminleri aşıp aşmadığını takip eden göstergenin Haziran ayından bu yana en düşük seviyeye inmesiyle birlikte, yıl sonu keyifsizliğinden kurtulmakta zorlanabilir.

DOLAR NE KADAR? TIKLAYIN

ABD parası, Fed'in yaklaşık on yıldan bu yana ilk kez faiz artırımına gitmesiyle, Nisan ayından beri euro karşısında ve Ağustos ayından beri de yen karşısında en sert aylık kaybına yöneldi. ABD'de ekonomik göstergeleri tahminlerle karşılaştıran Citigroup Inc.'in Sürpriz Endeksi ikinci aylık düşüşüne hazırlanıyor.

DOLAR 2016'DA NE OLUR? TIKLAYIN

New York'ta Mizuho Bank Ltd. döviz traderı Keisuke Hino, “Fed'in ileride gerçekleştireceği faiz artırımları piyasanın odaklanacağı önemli konulardan biri olacak. Faizlerin bu kadar yükselmesiyle birlikte dolar/yenin kazanamaması, parite için daha fazla aşağı yönlü risk olabileceğini işaret ediyor” dedi.

Dolar, Tokyo saatiyle 13:44'te euro karşısında bu ay yüzde 3.4 düşerek 1.0932 seviyesinden işlem gördü. Aynı sürede yen karşısında yüzde 2.1 düşerek 120.47 seviyesinden alıcı bulan dolar, Salı gününü euro karşısında 1.0920 ve yen karşısında 120.46 seviyesinden kapatmıştı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.