Dolar güne nasıl başladı?

0
2709

Dolar/ TL TSİ ile 21:00’de açıklanan Amerikan Merkez Bankası'nın (FED)  Ekim ayı Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tutanaklarının ardından yeni güne düşüşle 2.8560/2.8590 seviyesinden başladı. Dolardaki bu düşüşün nedeni ise Amerikan Merkez Bankası'nın (FED)  Ekim ayı Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tutanaklarının,  ABD'de faiz artışlarının kademeli bir şekilde devam edeceğine yönelik sinyal içermesiydi.

Dolar,  Amerikan Merkez Bankası'nın (FED)  Ekim ayı Açık Piyasa Komitesi (FOMC)tutanaklarI öncesinde yedi ayın zirvesine yaklaştı. Dün dolar/TL piyasa kapanışında 2.87 civarında işlem görürken,  bu sabah dolar/TL güne 2.8560/2.8590 seviyesinden başladı.

 

Dolar ne kadar? TIKLAYIN!

Uzmanlar; 100 günlük üssel hareketli ortalamasını aşağı yönlü kırma eğilimine giren dolar/TL paritesinde, buranın altındaki fiyatlamalarda 2.80 desteğine doğru satışlar görülebileceğine işaret ediyor. Ayrıca uzmanlar dolar/ TL kurunda yükselişlerde ise 50 günlük üssel hareketli ortalamanın geçtiği 2.90’nun direnç olarak izlenebileceğinin altını çiziyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.