Dolar hala 2,50 TL’nin üzerinde…

0
2532

Yunanistan'ın borç görüşmeleriyle ilgili tedirginlik ve sağlanan ilerlemeyle ilgili çelişkili açıklamalar gelişmekte olan ülkelere paralel TL'yi de baskı altında tutmayı sürdürüyor.

DOLARDAKİ SON DURUMU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

TL dün Türkiye piyasalarının kapanışı sonrasında 2.5156 seviyesine kadar yükselerek tarihi zirveyi test ettikten sonra bu sabah güne 0830'da 2.5050/2.5059 seviyesinden başladı.

Bankacılar iç piyasada takip edilecek önemli bir gündem maddesinin bulunmadığını belirtirken, bugün TSİ 1200'da Aralık ayı euro bölgesi sanayi üretimi, 1530'da ABD haftalık işsizlik maaş başvuruları, Ocak ayı perakende ve çekirdek perakende satışlar takip edilecek.

ABD Merkez Bankası'nın faiz artışlarının yaklaşmasıyla son dönemde sert gerileyen TL'nin dolar karşısındaki değer kaybı dün petrol fiyatlarındaki yüzde 4'ün üzerindeki düşüşün desteğiyle benzer para birimlerine göre bir miktar daha az oldu.

Brent ham petrolün varil fiyatı dünü yüzde 3 civarında düşüşle tamamladıktan sonra bu sabah saat 0830'da 55.15 dolar civarında işlem gördü. Bankacılar petrol fiyatlarındaki sert düşüşün Türkiye'nin cari açığına destek olmaya devam edeceği beklentisinin TL'ye destek olduğunu söyledi

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.