Dolar ne olur?

0
678

Dolar güne nasıl başladı?

Cuma günü akşam saatlerinde 2.9111/2.9125 seviyesinde olan dolar/TL bu sabah 2.9058/2.9071 seviyesinde işlem görmeye başladı. 

DOLAR NE KADAR!TIKLAYIN

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımına kademeli devam edeceği beklentisi ile gelişmekte olan piyasalarda pozitif bir hava sürerken, içerde gözler Türkiye Merkez Bankası’nın Para Politikası Kurulu(PPK)  toplantısında!

MERKEZ BANKASI FAİZ ARTIRIR MI?

Amerikan Merkez Bankası'nın (Fed) geçtiğimiz hafta yaptığı Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında 25 baz puanlık faiz artışına gitti. TCMB Başkanı Erdem Başçı da Fed'e göre pozisyon alacaklarını daha önceki açıklamalarında belirtmişti. Fed’in faiz artışından sonra piyasalarda gözler yarın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın yapacağı Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında olacak.

Dolar/TL ne olur?

Faiz artısından sonra geri çekilmesini devam ettiren dolar/TL kuru 2.90-2.91 aralığında
seyrediyor. Uzmanlar; dolar/TL kurunda düşüşün devam etmesi durumunda fıbonaccı düzeltme seviyesi olan 2.8780’nin destek olarak izlenebileceğini belirtiyor. Tepki alımlarının gelmesi halinde ise 2.9143 direnç seviyesinin takip edilebileceğinin altını çiziyor. Ayrıca yine aynı uzmanlar  bu noktanın aşılması durumunda 2.9506’nın ikinci direnç olabileceğini vurguluyor
 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.