Rusya’dan ‘kara kutu’ açıklaması

0
2531

Rusya Araştırma Komisyonu, Türk F-16 jetleri tarafından Türkiye hava sahasını ihlal ettiği için düşürülen Rus savaş uçağının kara kutusuyla ilgili yeni açıklama yaptı.  Rusya Araştırma Komisyonu'nun açıklamasında, düşen uçağın kara kutularının ağır hasar gördüğü bu nedenle veri almanın imkansız olduğu belirtildi.  Açıklamada, "Bilimsel kuruluşlardan karakutu için yardım isteyeceğiz" denildi.

SADECE İNGİLİZ VE ÇİNLİ UZMAN KATILMIŞTI 

Rusya Hava Kuvvetleri yetkilileri geçtiğimiz cuma günü karakutuyla ilgili basın toplantısı düzenlemişti.  Karakutuların deşifresiyle ilgili 14 ülkeye davette bulunulduğu, ancak sadece Çin ve İngiltere'nin olumlu yanıt verdiği belirtilmişti. Rus yetkililer, savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal etmediği ve Türkiye için tehdit oluşturmadığına dair kanıtlara sahip olduklarını da iddia etmişti. 

SURİYE SINIRINDA NE OLMUŞTU?

Suriye'de hava operasyonlarına katılan Rusya'ya ait savaş uçağı 24 Kasım'da Türk hava sahasını ihlal edince TSK'ya ait F-16 jetleri tarafından düşürülmüştü. Olay sonrası düşen uçaktan atlayan bir Rus pilot hayatını kaybetmişti. Türkiye, Rus pilotun cenazesini Moskova'ya askeri törenle teslim etmişti.

PAYLAŞ
Önceki İçerikDolar ne olur?
Sonraki İçerikBorsa günü nasıl kapadı?

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.