Dolar seçimden sonra ne olur?

0
999

Dolar / TL paritesi  7 Haziran genel seçimleri sonrası 2,80 TL seviyesinin üzerine  çıktı ve seçiminden bu yana yükselişini sürdürerek  tarihi rekora  imza attı. 

Dolar ne kadar? 

2 yılda 3 büyük seçim gören seçmen ise 8 Haziran günü tek partinin iktidara  gelemeyeceği sonucuyla karşı  karşıya kaldı. Bu sonuç  da  koalisyon görüşmelerini gündeme getirdi. Böylelikle Türkiye  7 Haziran seçimiyle beraber yeni bir döneme girdi. Seçimden sonra koalisyon görüşmeleri başladı, terör olayları arttı. Koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması,  siyasi belirsizliğin artması ve terör olaylarının yaşanmasıyla  birlikte dolar yükselişini sürdürdü.

Siyasi belirsizlik kısa bir sürede olsa geçici hükümet kurulması ile hafifledi. Şimdi ise gündemde 1 Kasım seçimi var. Peki, 1 Kasım seçimi sonrası dolar ne olacak? Eğer 1 Kasım seçiminden sonra tek parti iktidar olamazsa dolarda  yeni rekorlar görülebilir. Bir diğer  olasılık da  tek partinin iktidar olması. Seçimden sonra tek parti  iktidar olursa şayet  dolarda düşüş yaşanabilir. Şimdi bütün gözler 1 Kasım gününde. Bakalım, 1 Kasım Türkiye’ye neler getirecek!

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.