Doların havası çabuk söndü…

0
2571

Dün 2,4126 seviyesini test ederek tüm zamanların en yüksek noktasını gören dolar / TL kuru ağırlıklı olarak Merkez Bankası’nın yeni bir adım atması ve Rusya piyasasına yönelik kısmen de olsa olumlu haberlerin gelmesiyle 2,3500 TL seviyesini altına geriledi.

DOLAR NE KADAR?

Gün içerisinde en düşük 2,3314 TL seviyesine kadar gerileyen kurdaki değer kaybı yüzde 1,30’un üzerine çıktı. Dolardaki harekete paralel olarak dünkü işlemlerde 3,0000 TL seviyesinin üzerine çıkan Euro da 2,9002 TL seviyelerine kadar geriledi.

EURO NE KADAR?

Tüm piyasalarda olduğu gibi dolar / TL kuru da bugünkü FED toplantısına odaklanacak.

Uzun bir süre sonra tekrar faiz artırım yoluna gidecek olan FED piyasalara yön veren para politikası metninde gelecek yıl faiz artışına kapı açacak kritik bir ifade değişikliği yapıp yapmamayı değerlendirecek.  Toplantını en kritik noktası FED yetkililerinin faizlerin "uzunca bir süre" düşük kalacağı ifadesinde değişiklik yapılıp yapılmayacağına karar verecek olması. Piyasalarda beklenti olumsuz bir görüş çıkmayacağı yönünde.

Dolar bugün serbest piyasada 2,3429 – 2,4126 bandında hareket etti

Döviz fiyatları detaylı bilgisi için https://anapara.com/tag/doviz/

Bugün dolar kuru ne kadar? Serbest piyasa döviz fiyatları ne kadar? Euro ne kadar? 1 dolar kaç TL? Dolar artacak mı düşecek mi? Dolar alış satış fiyatı ne? Dolar alınır mı? Dolar hesaplama nasıl yapılır? Dolar yıl sonu ne olur? Dövizle ilgili son gelişmeler, son haberler...

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.