Dünyanın en mutlu eden 10 mesleği

Mutluluk nedir? Kimi için sevdiği işi yapmak, kimi için de sıcak bir aile ortamı mutluluğun tanımıdır. Yani mutluluk kişiden kişiye göre değişebilir.

0
4186

Senem Türkanoğlu/Editör

Bazı insanlar da vardır ki onları mutlu etmek oldukça zordur. Bulunduğu ortamdan zevk almaz, her şeye bir kulp bulur ve yüzü her zaman asıktır. Bu kişiler genellikle depresif bir ruh haline sahiptir ve etrafına negatif enerji yayar. Bazıları da en ufak şeyden bile mutlu olabilir. Günümüzde de özellikle insanların sevdiği işi yapmadığını ve bu sebeple mutsuz olduğunu görmekteyiz. Artan işsizlik oranı, yaşam koşulları ve bunun üzerine bir de kişilerin sevmedikleri işleri yapması eklenince hayat çıkmaz bir hal alıyor gibi gözükebilir. Bunların yanında elbette işlerinde mutlu olan insanlar da var. İnsanların kendilerini en çok hangi meslek dalında mutlu hissettiklerini belirlemek üzere yapılmış bir araştırma sonucunda dünyanın en mutlu eden 10 mesleği belirlendi. İşte dünyanın en mutlu eden 10 mesleği:

1- Mühendisler
2- Kuaförlük/Berberlik
3- Öğretmen
4- Hemşireler
5- Pazarlamacılar ve Halkla İlişkiler
6- Pratisyen Hekim
7- Bahçıvan
8- Bilim İnsanı
9- Sıhhi Tesisatçı
10- Yönetici Asistanı

Yukarıdaki mesleklerin sıralaması belki de sizi şaşırttı! Fakat bu meslekleri yapan insanlar oldukça mutlu ve hallerinden bir hayli memnun. Siz de sevdiğiniz işi yaparak mutlu olabilirsiniz. Yeter ki isteyin! Unutmayın istemek başarmanın yarısıdır. İstemeden hiçbir şey olmuyor ne yazık ki! Tabii isteyip de kenara çekilmek olmaz! İstedikleriniz için neler yapmanız gerekiyorsa bunları iyice araştırmalı ve kendinize doğru bir planlama yapmalısınız. Hayatınızı şansa bırakmamalı ya da birilerinin gelip de sizi bulmasını beklememelisiniz. Hayallerinizin peşinden koşmalı ve hiçbir zaman pes etmemelisiniz! Mutlu ve başarılı insanlar; her zorluluğa karşı mücadele eder. Her şeyin üstünüze geliyor gibi olduğu dönemler de hayat sizi yorabilir. Her zaman hayatınız güllük gülistanlık olacak diye bir kaide yok. Zor dönemler yaşayacaksınız ama tüm bunlara rağmen umudunuzu asla yitirmemelisiniz! Unutmayın; gün doğmadan neler doğar!

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.