Egeplast – EPLAS Hisse Senedi

0
2013

EGEPLAST EGE PLASTİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. – EPLAS

1959 yılında İzmir’de kurulan Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş., her nevi plastikten boru ve aksamı imali konusunda faaliyet göstermektedir. Türkiye pazarındaki gelişmelere ve ihtiyaçlara paralel olarak, sürekli yatırım yapan ve 1996 yılında halka açılan Egeplast, İzmir AOSB, Gaziemir ve Adana olmak üzere toplam 80.000 m² kapalı alanda üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

PVC, HDPE, MDPE, LDPE, PP ve PPRC olmak üzere yılda 85,000 ton plastik işleme kapasitesine sahip olan Egeplast, Türkiye’de ilk defa üretilen sabit contalı atıksu boru ve ek parçaların, segmanlı sabit contalı atıksu boru ve ek parçaların, binalarda kullanılan köşeli yağmur deresi ve ek parçaların, doğal gaz borularının, zirai sulamada kullanılan alüminyum kafalı polietilen boru (PEA Boru) ve ek parçaların, yine zirai sulamada kullanılan bağlantı sistemindeki özelliği sebebiyle su kaçırmayan, enerji ve su tasarrufu sağlayan ASPVC boru ve ek parçaların, 1000 mm. çapa kadar basınçlı PVC su borularının, 1000 mm. çapa kadar PVC kanalizasyon borularının üretimini gerçekleştirmektedir.

EPLAS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Egeplast’ın faaliyet konusu plastikten mamul halde tüp, boru, hortum ve bunların bağlantı elemanlarının imalatıdır. Ege Plastik, imalat sanayii, kimya, petrol kauçuk ve plastik ürünler, başka yerde sınıflandırılmamış plast.ür.san. sektörlerinde hizmet vermektedir.

Egeplast, Borsa İstanbul’da YAKIN İZLEME PAZARI’nda işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.