Ek kart Nedir?

Ek kart, asıl bir kredi kartı üzerinden çıkarılan avantajları ve limiti de bu kredi kartına bağlı olan kart tipi olarak tanımlanabilir.

0
4578

Günümüzde asıl kredi kart sahiplerinin genellikle eş ya da çocuklarının kullandığı ek kartlar, hiç şüphesiz ki doğru kullanıldığı takdirde hayatı kolaylaştıran en önemli buluşlardan bir tanesidir. Ayrıca ek kartın ülkemizde en çok üniversite öğrencileri tarafından tercih edildiği bilinmektedir.

Ek kart başvurusu nasıl yapılır?

  • Bireysel internet bankacılığı
  • Kart işlemleri
  • Banka şubesi ve ATM’ler
  • Telefon bankacılığı

Ek kart çıkararak asıl kartın özelliklerine göre anlaşmalı kurumlarda indirimler dahil olmak üzere pek çok hizmetten faydalanmak mümkündür. Bu hizmetler ve kampanyalar ise bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Konuyla ilgili bankalardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ek kart limitini, kendi limitinizin doğrultusunda belirleyebilir ve istediğiniz zaman bu limiti güncelleyebilirsiniz. Örneğin; eşinizin ek kart kullanmasını istiyorsanız nakit çekim limitini dilediğiniz zaman kısıtlayabilirsiniz.

Ek kartı kullanan yakınınıza hesap özeti gönderilmesini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer talep ederseniz hesap özeti size de iletilebilir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.