Kredi kartı puanları nasıl harcanır?

Kredi kartı puanlarının nasıl harcandığı çoğu kişi tarafından bilinmiyor ya da unutuluyor. Peki, kredi kartında biriken puanlar nasıl harcanmalı. İşte kredi kartında biriken puanları harcamanın yolları;

0
5205

Kredi kartı puanları nasıl birikir?

Bankalar kredi kartı kullanan müşterilerine bazı kampanyalar düzenleniyor. Bu kampanyaların ilk sırasında da puan ya da bonus para biriktirme gibi seçenekler yer alıyor. Kampanyalar bankadan bankada değişse de genel olarak yapacağınız alışverişlerin miktarı üzerinden puanlar kazanabilirsiniz.

Kredi kartı puanlarımı nereden görebilirim?

Kredi kartı hizmeti aldığınız bankanın ATM’lerinden (Automatic Teller Machine)
Kredi kartı kullandığınız bankanın internet, telefon ve mobil bankacılığından
POS cihazından sorgulayarak görüntüleyebilirsiniz (POS cihazlarından puan sorgulaması kartın ve pos cihazın aynı bankaya ait olması ile gerçekleşir)

Kredi kartı puan kullanımı nasıl yapılmalı?

Biriken puanların kullanılmasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında son kullanım tarihi gelmektedir. Banka kredi kartı puanlarınızı kullanmanız için belirli bir süre verir. Eğer bankanın size verdiği puanlar bu süre içerisinde kullanmazsanız puanlarınız otomatik olarak silinecektir.

Bazı bankalarda kredi kartında biriken bonus ve paralar direk nakit olarak bozdurulabilmektedir. Birçok bankada da de sadece üye iş yerlerinde alışveriş olarak bu puanlar kullanılmaktadır.

Kartınızda biriken puanları kullanmak istediğiniz de ödeme yaptığınız esnada kasaya bonus kullanacağınızı belirtmeniz yeterli olacaktır.

POS cihazlarının bazılarında puan kullandırma özelliği olmadığı için başka bankaların POS cihazlarından farklı banka kredi kartı bonus kullanımı imkanı da bulunmamaktadır.

İnternetten alışveriş yaparken kredi kartı puanlarımı nasıl kullanabilirim?

İnternetten puanlarınızı kullanmak istediğinizde alışveriş yaptığınız web sitesinin bu özelliğe izin vermesi gerekmektedir. Kredi kartı puan kullanımı ile satın alınan ürünlerde iade olduğu takdirde ilk önce nakit kısmı daha sonra bonus kısmı olacak şekilde ödeme gerçekleştirilmektedir.

Kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler? TIKLAYIN!

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.