Ekibinize ilham vermenin 5 yolu  

Son günlerde ekibinizden verim alamıyor musunuz? O halde ekibinizi harekete geçirme ve onlara ilham vermenin tam zamanı. Peki, bunu nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? İşte ekibinize ilham vermenin 5 yolu:

0
4151

Senem Türkanoğlu/Editör 

Ekibinizle birlikte etkinliklere katılın

Ekibinizi yakından tanımak için onlarla daha fazla vakit geçirmelisiniz. Bunu da sosyal aktiviteler düzenleyerek yapabilirsiniz. Örneğin; hafta sonu kahvaltıları, bowling turnuvası ekibinizle yakınlaşmak amacıyla düzenleyebileceğiniz aktiviteler olabilir. Hafta sonu yapacağınız bu etkinlikler çalışanlarınızı motive ederek haftaya mutlu başlamalarını sağlayabilir. Mutlu bir çalışan başarılı işler çıkarabilir. Başarılı işler kurumun ismini duyulmasına yol açan önemli bir faktördür.

Onları dinleyin

Bir insanı dinlemeden anlamak mümkün değildir. Bir hata mı oldu, işler mi aksadı? Tüm bunların karşısında fevri davranmak yerine öncelikle dinlemelisiniz. Ardından ne çok yumuşak, ne de çok sert olmayacak bir tonlamayla konuşma yapmalısınız. Unutmayın ki; karşınızdaki bir insan, hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler olabilir. Bunu göz ardı etmeden çalışanınızdan verim alabilmek adına onu dinlemeli ve anlamalısınız.

Mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerine yönlendirin

Ekibinizdeki kişileri mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerine yönlendirerek daha iyi işlere imza atmalarını sağlayabilirsiniz. Eğitimleri önceden araştırarak ve katılıma teşvik ederek ekimizin gelişmesine yol açabilirsiniz.

Ofisin bir bölümünü kitaplara ayırın

Kitap okumak beynin öğrenme yeteneğini aktive eder ve yaratıcılık üzerinde uyarıcı etki yapar. Bu sebeple de ekibinizdekileri kitap okumaya yöneltmek amacıyla ofiste bir kitaplık bulundurmalısınız. Buraya kitaplar yerleştirerek, ofiste kitap takas günleri düzenlemelisiniz.

Takdir edin

Övgü dolu sözler duymak ve takdir edilmeyi kim istemiz ki? Siz de ekibinizdekilerin başarılarını takdir ederek ödüllendirmelisiniz. Ne kadar çok takdir edersiniz, karşınızdaki kişi de daha da iyisini yapmak için çaba gösterecektir.

Ekibinize büyük hedefler koyun

Ekibinizi yeni projelere dahil etmeli, onların projeler üretebilmesi adına yetki ve sorumluluklar vermelisiniz. Ekibinizin görüşlerini alarak, projeyi benimsemesini sağlamalısınız. Hedefler için motivasyon artırıcı ödüller koymalısınız. Böylece projeyi benimsemelerine ve enerjik çalışmalarına neden olabilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.