Elektrikli otomobil modelleri

Elektik otomobil; benzin, dizel veya LPG gibi yakıtların yanı sıra elektrik enerjisi ile çalışır.

0
4920

Dünyada fosil yakıtların hızla tükendiğini düşünürsek elektrik otomobiller rağbet göreceğe benziyor. Ünlü İngiliz petrol şirketi BP’nin de konuyla ilgili bir analizi var. BP analizinde yeni rezervler keşfedilmezse, maksimum 50 yıl içerisinde dünyada petrol kalmayacağını öne sürüyor. Bu durum da bize gösteriyor ki; fosit yakıtlarla çalışan otomobillerin yerini elektrikli otomobiller alabilir. Hal böyle olunca elektrikli otomobilleri yakından incelemekte fayda var. İşte dikkatinizi çekecek elektrikli otomobil modelleri:

Geleceğin teknolojisi olarak gösterilen elektrikli otomobillerin şehir kirliliğini düşüreceği, karbon emisyonunu azaltacağı ve yakıt tasarrufunu sağlayacağı bekleniyor. Yüze 80’e varan enerji tasarrufu sağlayan elektrikli otomobiller tam bir çevre dostu diyebiliriz. Uzun yol sevmiyorsanız ve 150 km’ den fazla yol yapmıyorsanız daha az ödemek adına elektrik otomobil sizin iyi bir alternatif olabilir.

O halde en iyi elektrik otomobil modellerini şöyle sıralayabiliriz; BMW Megacity, BYD E6, Chevrolet Volt, Code Sedan, Fiat 500EV, Ford Focus, Ford Transit Connect, Geely, Hyundai Blue Will, Infiniti, Lifan 320, Nissan Leaf, Nissan Van, Opel Ampera, Reanult Twizzy, Renault Fluence ZE, Renault Kangoo ZE, Renault Zoe, Smart Fortwo EV, Tata Indica, Tata Nano, Tesla Model S, Tesla Roadster, Think City, Think OX, Tianjin Messenger, Toyota FT EV, Volkswagen Up, Volvo C30, Zotye Auto.

Geleceğin teknolojisi: Elektrikli otomobil

2020’de 13 milyon elektrikli otomobil kullanılacak

Deloitte’nin raporunda; 2020 yılında dünyada yaklaşık olarak 13 milyon elektrikli otomobilin kullanılacağını öngörülüyor.

2030 itibarıyla Almanya elektrikli otomobile geçiyor

Almanya Federal Konseyi’nden geçen radikal bir kararla 2030 yılından itibaren ülkede petrol ile çalışan otomobillerin kullanımı yasaklanıyor.

Dünya devi Apple’dan dikkat çekecek bir elektrikli otomobil geliyor!

Apple’ın Titan kod adlı otomobilinin 2019 yılında lansmanı yapılması 2020’de de seri üretime geçilmesi bekleniyor.

Araba satın alırken dikkat edilmesi gerekenler için TIKLAYIN!

En Ucuz Elektrikli Otomobil: Tesla Model 3

Türkiye’de de şubesi olan ve yalnızca elektrikli araç üretimi yapan Tesla Motors CEO’su Tesla Model 3’ün en ucuz elektrikli otomobil olacağını vurguladı.

Araba sigortası yaptırmak için 5 sebep! TIKLAYIN!

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.