Ersu Meyve ve Gıda – ERSU Hisse Senedi

0
1281

ERSU MEYVE VE GIDA SANAYİ A.Ş. – ERSU

1969 yılında kurulan Ersu Meyve ve Gıda Sanayi A.Ş., tüm meyve çeşitlerini işleyebilen, bu meyvelerden konsantre ve pulp yapabilip, meyvelerin meyve suyu olarak dolumunu ve ürünü soğuk havada şoklayarak muhafaza edebilmektedir. Ereğli ve Niğde tesislerinde 200 bin metrekare açık alan, 40 bin metrekare kapalı alanda yıllık 200 bin ton meyve ve sebze işleme, yılda 50 milyon litre meyve suyu üretimi kapasitesi ve yılda 150 bin adet plastik varil ambalaj üretim kapasitesi ile tam bir entegre kuruluş olan Ersu, sözleşmeli modelle domates ve havuç ekimi yaptırarak tarımın gelişmesine ve desteklenmesine ciddi katkılar sağlamaktadır. Bu modelle ürettiği domates salçası ve havuç konsantresinin satışını gerçekleştirmektedir.

Yurt içi pazarında 1969’dan beri dağıtım ve satış yapan Ersu, dağıtımı tüm perakende noktalarının yanısıra, toplu tüketim noktalarında da (askeriye, hastane kantinleri, okullar, spor kompleksleri, catering vb) önemli pazar payına sahiptir. Şu anda Türkiye’de 9 bölge müdürlüğü ve 100’ün üzerine bayi ağı ile dağıtımını gerçekleştirmektedir.

ERSU işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Ersu’nun faaliyet konusu meyve suyu üretimi ve ihracatıdır. Ersu, imalat sanayi, gıda, içki ve tütün, gıda maddeleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Ersu, Borsa İstanbul’da BIST SINAİ / BIST ANA / BIST TÜM / BIST 100 / BIST GIDA, İÇECEK / BIST KOBI SANAYİ / BIST Konya endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.