Esem Spor Giyim – ESEMS Hisse Senedi

0
1267

ESEM SPOR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – ESEMS

1977′ de kurulan Esem Spor Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş, spor ayakkabı ve spor tekstil sektörü alanında faaliyet göstermektedir. Cankurtaran Holding bünyesinde yer alan Esem Spor, kendi markası olan ESEM SPORT’ un yanı sıra ADIDAS, LE COQ SPORTIF, FILA, ARENA, SLAZENGER ve KANGAROOS gibi dünya markalarının Türkiye temsilciliğini yapmış, TBS, BATA ve CLARKS gibi markaların Türkiye distribütörlüğü yapmıştır.

1995 yılından itibaren borsada işlem gören ilk ve tek spor firmasıdır olan Esem Spor’un yüzde 74,13’si halka açıktır. Esem Spor’un diğer hisseleri ise yüzde 13,69 Cankurtaran Holding A.Ş.’de, yüzde 2 Elektropak Elektrik San A.Ş.’de, yüzde 10,00 Esem Spor Giyim Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’de ve yüzde 0,18 Ali Cüneyt Cankurtaran’a aittir.

ESEMS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem Esem Spor’un faaliyet konusu spor giyim ürünlerinin üretimini yaparak ve/veya ithal ederek, toptan ve/veya perakende pazarlamaktır. Esem Spor, imalat sanayii, dokuma, giyim eşyası ve deri, ayakkabı dışında giyim eşyası sanayii sektörlerinde hizmet vermektedir.

Esem Spor, Borsa İstanbul’da YAKIN İZLEME PAZARI’nda işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.