Fenerbahçe’den tarihi açıklama

0
2997

Tolga Deniz Aytöre; Bu olayların failleri bulunana kadar maçlara çıkmıyoruz… 

FENER HİSSESİYLE İLGİLİ AYRINTILI BİLGİYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

İstanbul'a gitmek için Trabzon Havaalanı'na doğru giden Fenerbahçe otobüsüne Karadeniz Sahilyolu'nda silahlı saldırı düzenlenlenmişti. Saldırı sırasında otobüsün şoförü Ufuk Kıran, yaralanmıştı.

Fenerbahçe yönetimi, konuyla ilgili şu anda basın toplantısı düzenliyor. Basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu şöyle konuştu:

"Geçtiğimiz iki gün evvel çok Türkiye için çok önemli günler yaşandı. Bu olaylardan dolayı öncelikle sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, eski Cumhurbaşkanlarımızdan Süleyman Demirel, sayın Kemal Kılıçdaroğlu, sayın Cemil Çiçek bu olaya sahip çıktılar. Yalnız Fenerbahçe’ye yapılan bir olay değildir bu. Tamamen şoföre yönelik bir atış. Olayı bizzat yaşayanlardan biri de benim. Bu konularda en önemli kısımlardan biri burada insanları öldürmeye kasttetme var. Öndeki otobüs durduğu zaman aramızda 50 metre vardı. Yalnız bizim otobüs değil medya mensupları da can tehlikesi atlattı. Bu planlanmış yanlış bir hadise. İnşallah bu olayların aydınlatılması lazım. Antenörümüz İsmail, şoförün arkasındaydı ve oradan sekse İsmail’de gitmiş olurdu. Beyaz bir otobüs Fenerbahçe otobüsü de değil, tam yokuş aşağı giderken kurşunlanıyor. "

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Tolga Aytöre ise şöyle konuştu:

"Fenerbahçe'ye yönelik bir suikasttir. Bu ciddi bir terör öylemidir. Tüm tarafların can güvenliğinden de sorumluyuz. Hiçbir başarı bir kişinin hayatından daha önemli değildir. Hiç bir şampiyonluğun hiçbir başarının bir Ufuk’un hayatından daha önemli olmadığını, bir Beşiktaşlı bir Galatasaraylı, bir Trabzonsporlu oyuncunun hayatından önemli değildir. Bizim için bu şampiyonluğun veya bu liglerin çok önemi yok. Önemli olan can güvenliğinin sağlanması. Yaşanan olay bizim açımızdan unutulmayacak bir olaydır. Bu olayda Fenerbaheçe Spor Kulübü hemen güvenlik birimlerinin zafiyeti gibi sığ ve çok kolay gerekçelere indirgemeyecek kadar devlet geleneklerine sahip bir kulüptür. Beklentimiz bu olayın ciddiyetle sonuçlandırılmasıdır. Biz olay aydınlana, bu olayın failleri bulunana kadar futbol oynama niyetinde değiliz…"

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.