Finansbank – FINBIN Hisse Senedi

0
1303

FİNANSBANK A.Ş. – FINBIN

1987 yılında kurulan Finansbank, bankacılık faaliyetleri ile hizmet vermektedir. Yurtdışında en çok yatırımı olan Türk bankası olan Finansbank, 2006 yılında National Bank of Greece (NBG) tarafından satın alındı. 2016 yılında ise Qatar National Bank S.A.Q (QNB Group) tarafından satın alınarak adı QNB Finansbank olarak değişti.

Hemenal, Cigna Finans, Finans İnvest, Finans Leasing, IBTech, Finans Portföy, Finans Faktoring, eFinans şirketlerinde iştirakleri bulunan Finansbank, 630 şube ve 12,398 çalışan sayısı ile faaliyet göstermektedir.

FINBIN işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Finansbank’ın ana faaliyet konusu sözleşmesinde belirtilen her çeşit bankacılık işlemini yapmak, her türlü ekonomik, mali, ticari, sınai, madencilik, bayındırlık, enerji, tarım, ulaştırma, dış satım, dış alım, turizm ve sigorta konuları ile ilgili teşebbüs ve taahhütlerde ve yabancı sermayenin memleketimize getirilmesi konusunda faaliyetlerde bulunmaktır. Finansbank, mali kuruluşlar, bankalar ve özel finans kurumları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Finansbank Borsa İstanbul’da BIST BANKA / BIST MALİ / BIST ANA / BIST 100 / BIST TÜM endekslerine dahilidir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.