Hayatı kolaylaştırmanın yolları

Hayat zor ama onu kolay hale getirmek sizin elinizde. Peki, bunu nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? İşte hayatı kolaylaştırmanın yolları…

0
4625

Senem Türkanoğlu/Editör 

Gereksiz olan şeyleri hayatınızdan çıkarın

Hayatınızı sadece ihtiyaç duyduğunuz şeylerle donatın. Gereksiz olduğunu düşündüğünüz her şeyi çıkarıp, atın hayatınızdan. Sizin üzen, değer vermeyen bir insan ya da işinize yaramayan ve masanızı meşgul eden bir eşya… Her ne varsa gözünüzü ve kalbinizi yoran çöpe atın. Bu hayata bir kere geliyoruz, hayatı ağırlaştırmak değil hafifletmek gerek.

Hedef koyun

Hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız ilk aşamada zorluk yaşamayı göze almalı ve hedefleriniz uğruna gerekirse savaşmalısınız. Hedeflerinizi başarırsanız hayatınızı kolay bir hale getirebilir ve mutlu olabilirsiniz.

Herkes gibi olmaya çalışmayın

Herkes gibi olmaya çalışıp, kendinizi zorlamamalısınız. Kendiniz olmalı ve kimseye özenmemelisiniz. Artılarınız ve eksilerinizle kendinizi sevmelisiniz. Kimseyle kendinizi karşılaştırmamalısınız. Çünkü her insan farklı özelliklere sahiptir. Bu hayat yalnız ve yalnızca sizin başkası gibi olmaya çalışmamalısınız.

Ertelemeyin

Yarın belki hiç olmayabilir… Bunu düşünerek yarınlarınızı ertelemeyin. Her ne istiyorsanız bunun için harekete geçin. Çok istediğiniz o keman kursuna gidin ve aramak isteyip de, gurur yapıp aramadığınız her kim varsa hemen arayın.

Hayır demeyi öğrenin

İnsanları kırmamak adına kendi istemediğiniz ve sevmediğiniz şeyleri yapmayın. Sinemaya gitmek istemiyorsanız sırf arkadaşınız gitmek istiyor diye gitmeyin. Sizi sonradan üzecek ve pişmanlık duymanıza sebep olacak her şeye hayır demeyi öğrenin.

Hobiler edinin

Hayattan zevk almak istiyorsanız sevebileceğiniz hobiler edinin. Mesela; salsa kursuna gidebilir, spora başlayabilirsiniz. Mutlu olmanın yolu sevdiğiniz şeyleri yapmaktan geçer. Sevebileceğiniz hobilerle hayat daha da kolay bir hale gelebilir.

Zamanınızı iyi değerlendirin

Benjamin Franklin’in çok güzel bir sözü var. Franklin tam olarak şöyle diyor; Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme; çünkü hayat ondan ibarettir. Zaman en kıymetli hazinedir. Her yeni gününüzün kıymetini bilmeli, zamanınızı boşa harcamamalısınız.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.