ICBC Turkey Bank – ICBCT Hisse Senedi

0
1430

ICBC TURKEY BANK A.Ş. – ICBCT

GSD Holding A.Ş.’nin sahibi olduğu Tekstil Bankası A.Ş.’nin yüzde 75.50’lik sermayesini temsil eden payları satın alması sonucunda, Sermaye Piyasası Kurulu‘nun Seri II. 26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği’nin zorunlu pay alım teklifi ile ilgili 11. maddesi hükmü uyarınca, diğer ortaklara ait payları satın almak üzere pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğü doğmuştur. Bu anlamda, Ana Ortaklık Banka’nın hakim ortağı ICBC tarafından, “II-26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği “ uyarınca gerçekleştirdiği ve 14 Ağustos 2015 tarihinde sona eren zorunlu pay alım çağrısı işlemleri sonucunda, ICBC’nin Banka’daki pay sahipliği oranı yüzde 75.50’den yüzde 92.8’e yükselmiştir.

Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık, KOBİ Bankacılığı ve Bireysel Bankacılık alanlarında faaliyet gösteren ICBC Turkey, müşteri odaklı bir yaklaşımla, kaliteden ödün vermeksizin çok yönlü finansal hizmetler sunmaktadır. ICBC Turkey, faaliyetlerini İstanbul’daki Genel Müdürlüğü, yurt çapındaki 44 Şubesi, 49 ATM’si, İnternet Şubesi ile hizmet vermektedir.

ICBCT işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören ICBC Turkey’in ana faaliyet konusu bankacılıktır. ICBC Turkey, mali kuruluşlar, bankalar ve özel finans kurumları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

ICBC Turkey, Borsa İstanbul’da BIST ANA / BIST TÜM / BIST BANKA / BIST MALİ / BIST 100 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.