Işıklar Holding – IEYHO Hisse Senedi

0
4711

IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG A.Ş. – IEYHO

1982 yılında Metemteks adı ile iplik ticari ile başladığı ve iplik üretimini amacı ile kurulan Işıklar Holding, 2011 yılında itibaren holding statüsünü taşımaya başlayarak isim değişikliğine gitmiştir. Işıklar Holding, başta enerji olmak üzere, ambalaj, yapı malzemeleri, tekstil gibi geniş bir yelpazedeki şirketleri bünyesinde toplamıştır.

1995 yılında halka açılan ve bugün yüzde 69 ‘luk halka açık oranıyla BİST’de en büyük halka açıklık oranına sahip Holding şirketler arasında bulunan Işıklar Holding, doğrudan bağlı ortaklığı konumundaki USAŞ’ın yanı sıra dolaylı iştiraki konumundaki Çemaş, Niğbaş A.Ş. de halka açık olup pay senetleri BİST piyasalarında işlem görmektedir.

IEYHO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Işıklar Holding esas amacı; kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve yönetimine katılarak bunların yatırım, finansman, organizasyon ve yönetim işlerini toplu bir bünye içerisinde ve ekonomik dalgalanmalara karşı yatırımların güvenliğini artırmak ve böylece bu şirketlerin sağlıklı şekilde milli ekonominin gereklerine uygun olarak gelişmelerini ve devamlılıklarını teminat altına almak ve bu amaca uygun ticari, sınai ve mali girişimlerde bulunmaktır. Işıklar Holding mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Işıklar Holding, Borsa İstanbul’da BIST MALİ / BIST İstanbul / BIST 100 / BIST ANA / BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.