İnternetten iş kurma rehberi

İnternetten iş nasıl kurulur rehberi

0
4761

İnternetin yeni kazanç ve iş fırsatları sunduğu günümüzde, internet üzerinden iş kurmak isteyenler çeşitli sorunlarla karşılaşıyor. Bu sorunların temelinde, girişimcilerin konuya hakkında çok fazla bilgi sahibi olmamaları yatıyor. Bu sebepten dolayı, internetten iş kuranların karşılaştıkları sorunları sizin için masaya yatırdık.

İnternetten iş kurmak için neler gerekli?

Öncelikle, internetten bir iş kuracaksanız, ilk önce bir şirket sahibi olmanız gerekiyor. Alım – satım işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için mutlaka bunları bir şirket üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir. Şirketin, şahıs, anonim veya limited olması önemli değildir.

Ayrıca kredi kartı ile işlem yapılabilmesi için sanal posa ihtiyacınız var. Sanal posu almak için, bankalara; şirket evrakları ve internet sitenizin bulunduğu sunucu bilgileri ile başvurabilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın 5 pratik yolu için tıklayın!

Alan adı neden bu kadar önemli?

İnternette iş kurmak isteyenlerin, başarısını etkileyen ve belirleyen en büyük faktör alan adı seçimidir. Bu sebeplerden dolayı, kendinize akılda kalıcı ve özel bir alan adı bulmalısınız. Bu sayede internet kullanıcıları, sizin internet sitenizi daha rahat akılda tutar ve doğrudan trafik çekmeye başlarsınız.

Nasıl bir sistem ve altyapıya ihtiyacınız var?

İnternet üzerinden ticaret yapan sitelerin yaşadığı en büyük sorunların başında sistem ve altyapı bulunur. Bunların önüne geçebilmek için size en uygun olanını seçmelisiniz. Bu seçimi ihtiyaçlarınıza, sitenizde bulunmasını istediğiniz özelliklere, teknik bilginize ve bütçenize göre belirlemeniz için yararlı olacaktır.

Nasıl olsa büyürüm, diyerek yakın gelecekte kullanmayacağınız özelliklere para vermeniz veya ben bu işten kısa sürede çok para kazanırım, diyerek bütçenizi aşan girişimlerde bulunmayın.

Hangi sözleşme ve evraklara ihtiyacınız var?

İnternet üzerinden açacağınız e-ticaret sitesinde, mutlaka üyelik, satış ve gizlilik sözleşmelerinin bulunması gereklidir. Bu sözleşmeleri e-ticaret ve internet hukuku konusunda uzman bir avukat ile beraber hazırlamanız gerekli olduğunu unutmayın.

Şirketinizin tam adı ve iletişim bilgileri gibi şirketinize ait bilgileri, internet sitenizde mutlaka yer vermelisiniz.

E-ticarette yatırımcıları bekleyen yeni iş fırsatları için tıklayın!

İnternet sitenizi nasıl öne çıkarabilirsiniz?

İnternet sitenizi öne çıkarmanın en doğru yolu, arama motorlarınız kullanmaktır. Bunun için de sitenizi öne çıkarabilecek görsel ve yazılı içerikleri kullanmalısınız. Sosyal medyayı da etkin bir şekilde kullanmanız sitenizin bilinirliği açısından önemli bir artı sağlayacaktır. Ayrıca, bütçeniz elverdiğince billboardlara da internet sitenizi tanıtıcı reklam verebilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.