İş Girişim – ISGSY Hisse Senedi

0
860

İŞ GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – ISGSY

2000 yılında kurulan İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., büyüme potansiyeli barındıran niş alanlarda, büyüme evresindeki orta büyüklükteki şirketlere ortak olmak suretiyle finansman ve katma değer sağlamaktadır. İş Bankası’nın bünyesinde faaliyet gösteren İş Girişim Sermayesi, ortaklık yoluyla şirketlerin operasyonel performanslarını yukarı taşıyıp, rekabetçi duruşlarını güçlendirmek ve böylece piyasa değerlerini artırmak için çalışmaktadır.

ISGSY işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören İş Girişim Sermayesi’nin ana faaliyet konusu kayıtlı sermayeli olarak ve çıkarılmış sermayesini, esas olarak Türkiye’de kurulmuş veya kurulacak olan, gelişme potansiyeli taşıyan ve kaynak ihtiyacı olan girişim şirketlerine yapılan uzun vadeli yatırımlara yöneltmek üzere kurulmuş halka açık anonim ortaklıktır. İş Girişim Sermayesi MALİ kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

İş Girişim Sermayesi, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST TEMETTÜ / BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST MALİ / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.