İşte karşınızda MacBook Pro

Apple iPhone 7’nin ardından, uzun süreden beri beklenen yeni MacBook Pro’yu düzenlediği etkinlikte tanıttı. İşte MacBook Pro’nun özellikleri ve fiyatı…

0
2414

Apple, düzenlediği etkinlikle, bugüne kadar üretilmiş en ince ve hafif MacBook Pro’yu ve yeni arabirimini tanıttı. Seleflerine göre tasarım ve donanım anlamında MacBook serisini bir üst seviyeye taşıyan MacBook Pro retina ekranı, Touch ID, geliştirilmiş klavye ve Force Touch trackpad ile beraber yenilenen ses sistemine sahip olma özellikleri ile öne çıkıyor. Altıncı nesil dört çekirdekli ve çift çekirdekli işlemciye sahip olan MacBook Pro, selefine göre 2.3 kata kadar daha yüksek grafik performansı gösteriyor.

En hafif ve ince MacBook

13 ve 15 inçlik ekranlarla satışa sunulan MacBook Pro, daha ince ve hafif yapısı ile kullanıcı deneyim ve performansını bir üst seviyeye taşıyor. 14.9 milimetre inceliğindeki 13 inçlik modeli ile bir önceki MacBook modeline göre yüzde 17 daha ince ve yüzde 23 daha hafif. 15 inçlik MacBook Pro ise yüzde 14 daha ince ve yüzde 20 daha hafif.

iPhone özellikleri MacBook Pro’ya taşındı

MacBook Pro’da klavyenin üst tarafına yerleştirilen dokunmatik bar sayesinde ekran ışığı kontrolünden klavye dilini kontrol etmeye kadar birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca dokunmatik barda iPhone’lerde kullanılan parmak izi sensörü Touch ID ile Apple Pay aracılığı ile ödemelerinizi yapabiliyor veya dosyalarınızı parmak izinizle şifreleyebiliyorsunuz.

iPhone 7’nin fiyatını öğrenmek için tıklayın!

Daha parlak retina ekran

MacBook Pro, bir önceki modeline göre yüzde 67 daha fazla kontrast ve parlaklık sunmasının yanında yüzde 25 daha fazla renk görüntülenmesini sağlıyor. 0.88 milimetre kalınlığındaki MacBook’daki retina ekranlar 500 nit parlaklığa sahip olması sayesinde yüzde 30 daha fazla güç tasarrufu gerçekleştiriyor.

Daha güçlü bir MacBook Deneyimi

Intel’in altıncı nesil Core i7 işlemcilerini kullanan 15 inçlik MacBook Pro, 2.3 kat daha hızlı, Polaris mimarisi ile yapılan ve 14 nm GPU’ya sahip Radeon Pro 450 grafik birimi ile daha gelişmiş bir deneyim sunuyor.

Intel Core i5 ve i7 işlemci seçeneklerine ile sunulan 13 inçlik MacBook Pro, daha önceki 13 inçlik modele göre 2 kat daha hızlı tepkime veren Intel Iris grafik birimini kullanıyor.

İki MacBook’da da 2 terabayta kadar depolama alanı bulunan SSD sayesinde 3.1GB/s hıza ulaşılabiliyor. Ayrıca her iki modelde de, 4 adet USB-C desteğine sahip olan 40Gb/s bant genişliğine ulaşabilen Thunderbolt 3 portu yer alıyor.

MacBook Pro’nun fiyatı ne olacak?

3.1 GHz Turbo Boost hızlara çıkabilen 2.0 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemciye, 8 GB belleğe ve 256 GB flash depolamaya sahip 13 inç MacBook Pro’nun başlangıç fiyatı 5.999 liradan satışa sunuluyor.

Parayı doğru harcama yöntemleri için tıklayın!

3.3 GHz Turbo Boost hızlara çıkabilen 2.9 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemciye, 8 GB belleğe ve 256 GB flash depolamaya sahip, Touch Bar ve Touch ID özellikleriyle gelen 13 inç MacBook Pro’nun başlangıç fiyatı 7199 liradan başlıyor.

3.5 GHz Turbo Boost hızlara çıkabilen 2.6 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemciye, 16 GB belleğe ve 256 GB flash depolamaya sahip, Touch Bar ve Touch ID özellikleriyle gelen 15 inç MacBook Pro’nun başlangıç fiyatı 9499 liradan satışa sunuluyor.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.