Bütçenize göre alınabilecek en iyi tablet

Akıllı telefonlardan sonra hayatımıza giren tabletlerin hangisinin sizin için uygun olduğuna karar vermiyorsanız, bu yazı size göre…

0
5158

Performansı bir bilgisayar kadar güçlü, bir defter kadar hafif ve yaptığı işe göre ucuz olan tabletler arasında bir seçim yapmakta zorlanıyor musunuz? Güzel bir iPad mi, güçlü bir Android mi alacağınıza karar veremediyseniz bu yazı tam size göre…

Günümüzün mobil dünyasına adapte olmanızı en rahat şekilde sağlayan tabletler, hem iyi bir medya oynatıcı, hem iyi bir fotoğraf makinesi hem de size benzersiz bir oyun deneyimi yaşatması ile öne çıkıyor.

Akıllı telefonlara göre daha uzun bir batarya ömrüne sahip olan tabletlerde seçenekler neredeyse sonsuz. 22 inçlik olanından 7 inçlik boyutlara kadar binlerce seçenek olan tabletler arasından öne çıkanları sizin için inceledik.

Apple iPad

Kullanıcılarına sunduğu çözümler ve uygulamalarla mobil cihazlar sektörünün önemli bir oyuncusu olan Apple iPad’lerin son nesli, hem donanım hem yazılım hem de satış açısından ilk sırada geliyor. 2.048 x 1.536 çözünürlüklü Retina ekranı, iOS yazılımı sayesinde takılma ya da benzeri sorunlar yaşanmayan iPad uzun batarya ömrü ile öne çıkıyor.

Alüminyum kasası ve uygulamalarının çeşitliliği sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih edilen iPad’in tek negatif tarafı daha önceki modellerinde bulunan microsd ve USB arayüzlerinin bulunmaması. 7,5 milimetre inceliğinde ve 469 gram hafifliğinde olan iPad, iki dahili anteni sayesinde rakiplerine önce daha iyi bir wi-fi deneyimi sunuyor.

Yeni trend sanal gerçeklik gözlükleri için tıklayın!

Samsung Galaxy View SM-T670

Samsung’un tabletlere getirdiği yeni bir soluk olan Galaxy View, 18,4 inçlik boyutu ile tablet alışkanlığımızı değiştirmek üzere tasarlanmış. Yeri geldiğinde bir mobil televizyon, yeri geldiğinde de bir oyun cihazı halini alabilen Galaxy View, 11.9mm kalınlığında ve 2.65 kilogram ağırlığında. Sağ ve sol yan taraflara konumlandırılan iki adet 4W hoparlör ile gelişmiş bir müzik keyfi sunan Galaxy View, yatay şekilde kullanıma odaklı tasarımı yüzünden dik olarak kullanılamıyor.

18.4 inç ekranı ile 1920×1080 FHD görüntü sunan Galaxy View, 5700mAh pili bulunuyor. Gündelik kullanımda 7 ila 9 saat arasında bir pil ömrü sunan Galaxy View, evde ya da ofiste bir şeyler izlemekten hoşlanan teknolojiseverleri hedefliyor. FHD ekranı, kolaylıkla kurulabilir ve taşınabilir yapısıyla ürünü kısa mesafelerde taşıyarak istediğiniz videoları rahatlıkla izlemeyi sürdürebiliyorsunuz.

Çağımızın stressavarı  fidget cube için tıklayın!

Google Pixel C

Tablet piyasasına hızlı bir giriş yapan Google, Pixel C modeli ile andorid piyasasına önemli bir ivme kazandırdı. Fiyat ve ağırlık yönünden diğer tabletlerin arkasına düşen Pixel C, arayüzü, metal gövdesi ile iPad’den sonra en çok tercih edilen tabletlerin başında geliyor.

517 gram ağırlığı ve 7 milimetre kalınlığına sahip olan Pixel C, 10 saate çıkan pil ömrü ile diğer tabletlere önemli bir fark atıyor. 10,2 inçlik ekranı 2560 x 1800 çözünürlük sunan Pixel C, Türkiye’de henüz istediği satış performansını yakalayamasa da önümüzdeki günlere damgasını vuracak.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.