İşte kredi kuruluşlarının Türkiye takvimi

0
3135

ABD Merkez Bankası (Fed) faiz artırımına gitti gidecek, Çin'de tehlike çanları çalıyor, Yunanistan iflas etti edecek, Merkez silahını çekti çekecek, notumuz düşer mi çıkar mı, dolar arttı azaldı derken piyasalarda depremle dolu bir yılı geride bırakmaya günler kaldı.

Doların rekor üzerine rekor kırdığı 2015'i geride bırakırken, faiz artırımına kademeli şekilde devam edecek olan ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Başkanı Janet Yellen 2016'da da baş rol oynamaya devam edecek. Ancak bunun yanında uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye için yapacağı değerlendirmeler de yakından takip edilecek.

Kredi notları için Türkiye'yi bekleyen kritik virajlar tek tek açıklanıyor.

MOOSDY'S 3 DEĞERLENDİRME YAPACAK

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard And Poors (S&P), Türkiye için ilk değerlendirme 6 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. Kurum yılın ikinci değerlendirmesini ise 4 Kasım 2016 tarihinde açıklayacak.

Moody's'in açıkladığı takvime göre ise, Türkiye ile ilgili ilk değerlendirme 8 Nisan'da, ikinci değerlendirme 5 Ağustos'ta ve son değerlendirme 2 Aralık'ta gelecek.

Fitch de Türkiye için ilk değerlendirmesini 26 Şubat 2016, ikinci  değerlendirmesini 19 Ağustos 2016 tarihinde yapacak.

S&P, Türkiye için en son 6 Kasım 2015 tarihinde değerlendirme yayınlamış ve kredi notunu 'BB+', görünümü 'Negatif' olarak korumuştu. Fitch'in son değerlendirmesi 18 Eylül 2015 tarihinde olmuş ve kredi notu 'BBB-', görünüm 'Durağan olarak teyit edilmişti. Moody's'in son açıklaması 04 Aralık 2015 tarihinde gelmiş, kredi notu 'Baa3, görünüm 'Negatif' olarak kalmıştı. Uzmanpara

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.