İzocam – IZOCM Hisse Senedi

0
4313

İZOCAM TİCARET VE SANAYİ A.Ş. – IZOCM

1965 yılında Koç topluluğu bünyesinde kurulan İzocam Ticaret Ve Sanayi A.Ş., cam, taş ve mineral üretimi gerçekleştirmektedir. Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze´de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. 1986 yılında Tarsus´ta ikinci bir camyünü fabrikası kurulmuş, 1992 yılında kapasitesi iki katına çıkartılmıştır. Tarsus´taki fabrikanın camyünü kapasitesinin artırılması sayesinde; Gebze tesisinde camyünü üretimi 1993 yılında taş yününe çevrilmiştir.

2005’te kurulan Tekiz Tesisleri´nde ise, İzocam Tekiz markası altında Taş yünü Panel, Trapez ve Poliüretan Panel çatı – cephe kaplamaları ile Soğuk Depo Paneli ürünleri çeşitli özelliklerde, istenilen renk ve boya tipinde üretilmektedir. Tekiz Tesisi yıllık 4 milyon metrekare panel ve 3 milyon metrekare sac işleme kapasitesine sahiptir.

IZOCM işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören İzocam’ın ana faaliyet konusu ısı ve ses izolasyonu amacıyla, mineral yünler, (camyünü ve taşyünü) ekstrüde polistiren, ekpande polistiren, çatı ve cephe panelleri ile elastomerik kauçukların üretim ve ticaretidir. İzocam imalat sanayii, taş ve toprağa dayalı, cam ve cam ürünleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

İzocam, Borsa İstanbul’da BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST SINAİ / BIST İstanbul / BIST ANA / BIST TEMETTÜ / BIST TAŞ, TOPRAK / BIST TÜM / BIST 100 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.