İzmir Demir Çelik – IZMDC Hisse Senedi

0
4490

İZMİR DEMİR ÇELİK SANAYİ A.Ş. – IZMDC

1975 yılında kurulan İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., sektörün ihtiyaç duyduğu demir ve çelik hammaddelerini üretmektedir. Aliağa ağır sanayi bölgesinde 500 bin m2’nin üzerinde bir alanda üretimini sürdüren İDÇ, hisselerini İş Bankası’ndan devralındıktan sonra yapılan yatırımlar sonucunda çelikhane üretim kapasitesi yılda 1.320 bin tona, çubuk haddehane üretim kapasitesi yılda 900 bin tona çıkarılmış, 2013 yılında 440 bin ton kapasiteli orta profil haddehanesi devreye almıştır.

İDÇ’nin Akdemir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş. ve İzdermir Enerji Elektirik Üretim A.Ş.’de iştirakleri bulunmaktadır. Ayrıca İDÇ’nin M/V Halil Şahin, M/V IDC Pearl ve M/V IDC Diamond gemileri ile taşımacılık yapmaktadır.

IZMDC işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören İDÇ’nin ana faaliyet konusu demir çelik üretimi ve ticaretidir. İDÇ İMALAT SANAYİİ, METAL ANA SANAYİ, DEMİR, ÇELİK METAL ANA SANAYİİ sektörlerinde hizmet vermektedir.

İDÇ, Borsa İstanbul’da BIST YILDIZ / BIST 100 / BIST SINAİ / BIST 100-30 / BIST METAL ANA / BIST TÜM / BIST İzmir endekslerinde işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.