Konut kredisi ile ev almak için 5 sebep

Konut kredisi ile yıllardır hayal ettiğiniz o eve sahip olabilirsiniz. Bunun içinde yapmanız gereken tek şey aşağıda paylaştığımız maddelere göz atmak! Hadi, gelin konut kredisiyle ev almak için 5 sebebe bakalım!

0
4614

Uzun vadeli konut kredisi olarak bilinen mortgage sistemi “Kira öder gibi ev sahibi olun”  sloganıyla adından söz ettiriyor. Özellikle Türkiye’de son yıllarda oldukça popüler olan konut kredisiyle siz de ev sahibi olabilirsiniz. O halde konut kredisi ile ev almak için 5 sebebi sıralayalım:

Konut kredisi ile ev almak için 5 sebep:

  1. Taşınma derdine son!

Ev taşıma süreci oldukça zor ve yorucu bir süreçtir. Bu süreçleri yaşamamak ve özenle seçtiğiniz eşyalarınızı taşınma esnasında zarar görmesinden kurtulmak için konut kredisiyle bu derdinizi sonlandırın!

  1. Geleceğinize yatırım yapın!

Şimdi satın alacağınız evin 10 yıl sonra değerinin daha da artabileceği ihtimalini düşünerek geleceğinize konut kredisi kullanarak yatırım yapmayı denemelisiniz. Örneğin; şu an çalışması devam eden üçüncü köprüye yakın olan yerler köprü yapılacağı haberlerinden sonra oldukça değerlendi. Yani geleceğin size ne getireceğini bilemezsiniz. Bu sebeple doğru bir yatırımla hem ev sahibi olabilir hem de kazanç sağlayabilirsiniz.

  1. Kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz

“Kira öder gibi ev sahibi olun” sloganıyla isminden söz ettiren mortgage sistemiyle kiracı olmaktan kurtulabilirsiniz. Bu noktada bir an önce harekete geçerek mortgage sisteminin avantajlarından faydalanmak için bankalarının sunduğu mortgage kredi faiz tutarlarını araştırmaya başlayıp ev sahibi olma yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

  1. Birikimlerinizi değerlendirin!

Birikimleri değerlendirmenin yollarından biri de ev sahihi olmaktır. Konut kredisi kullanarak birikimlerinizi değerlendirebilir ve uzun vadeli bir yatırım yaparak hayallerinizi süsleyen o evi alabilirsiniz.

  1. Paranızı çöpe atmayın!

Sevmediğiniz bir evde oturmak yerine sevdiğiniz bir evin sahibi olmayı istemez miydiniz? O halde paranızı boşa harcamayı bırakmalısınız! Konut kredisi avantajlarından faydalanarak rüyalarınızı süsleyen evi alabilir boşa kira ödemekten uzun vadede kurtulabilirsiniz.

Ev almak için nasıl birikim yapılmalı? TIKLAYIN!

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.