Konut kredisinin avantajları  

Konut kredisi ile taşınma derdine son verin!

0
4417

Konut kredisi; bir malın kendisinin güvence gösterilerek bankadan alınan ödünç parayla satın alınması amacıyla kullanılan kredi tipi olarak tanımlanabilir. Siz de bu kredi türü sayesinde hayalinizdeki evin sahibi olabilirsiniz. Günümüzde oldukça büyük avantajlar sunan konut kredisi ev almak isteyenlere kolaylık sağlıyor. Mesela konut kredisinden faydalananlar BSMV’den (Banka Sigorta Muamele Vergisi) ve KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) muaf tutuluyor. Bunun yanı sıra konut kredisi daha birçok avantaj sunar. Konut kredisinin başlıca avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

  1. Konut kredisi ile taşınma derdine son verin!

Hemen hemen herkes için ev taşıma süreci oldukça yorucu ve zordur diyebiliriz. Özellikle taşınma esnasında gözünüz gibi baktığınız eşyalarınız zarar görebilir. Konut kredisiyle bunların hiçbirini yaşamayarak hayal ettiğiniz evde mutlu bir ömür sürebilirsiniz.

  1. Geleceğinize bir yatırım yapın!

Gayrimenkul uzun vadede en çok tercih edilen yatırım türleri arasında yer almaktadır. Örneğin; şimdi satın alacağınız bir evin, 5 yıl sonra değerinin daha da artabileceği ihtimalini düşünerek geleceğinize konut kredisi vasıtasıyla yatırım yapabilirsiniz. Unutmayın; geleceğin bize ne getireceği belli olmaz. Şu an aldığınız konutu 10 yıl sonra satmak istediğiniz de bir daire yerine belki de 4 daire alacaksınız. Burada lokasyon ve ilerde yapılacak düzenlemeler düşünüldüğünde konut birikimleri değerlendirme de uygun bir yatırım alternatifi olabilir.

  1. Kira öder gibi ev sahibi olun!

Konut kredisi ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Nasıl mı? Öncelikle bankalarının konut kredilerini araştırmalısınız. İyi bir araştırmanın ardından bir banka belirleyip,  seçtiğiniz bankanın size sunduğu koşulları yani faiz oranları vs. gibi tüm bilgileri göz önünde bulundurarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru aşamasında da olası risklere karşı kendinize uygun bir ödeme planı belirlemelisiniz.

  1. Paranızı değerlendirin!

Bir ev sahibi olmayı kim istemez ki? O halde paranızı doğru değerlendirerek hayallerinizdeki o evi alabilirsiniz. Peki, bunu nasıl mı yapacaksınız? Tabii ki konut kredisi aracığıyla! Konut kredisi avantajından faydalanarak hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Konut kredisi; geleceğiniz için uzun vadeli bir yatırımda en büyük yardımcınız olacak!

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.