Korkularınızı yenmenin 5 yolu

Hemen hemen herkesin bir takım korkuları vardır. Önemli olan ise bu korkuların ne boyutta olduğudur. Eğer korkularınız git gide artıyor, tehlikeli bir hal alıyor ve yaşamınızı idame ettirmenizi zorlaştırıyorsa, dur demenin vakti geldi demektir. O halde korkularınızı yenmenin 5 yolunu paylaşabiliriz. İşte korkularınızı yenmenin 5 yolu:

0
4792

Senem  Türkanoğlu/Editör 

1. Korkularınızla yüzleşin. Neden, niçin korktuğunuzu sorgulayın ve üstüne gidin.

2. Eylem haline geçmekten kaçınmayın.

3. Kendinizi korkularınızı yenmiş bir şekilde düşünün ve bunu gözünüzde canlandırın.

4. Kafanızdaki olumsuz düşünceleri silip, atın.

5. Olumlu telkinlerde bulunarak, korkularınızın üstüne gidin.

Korkularınızın üstüne gidin!

Her şey ilk adımı atmakla başlıyor. İlk adım ne dediğinizi duyar gibiyim. İlk adım tabii ki korkularınızın üstüne gitmek. Yalnızlık korkusu, aldatılma korkusu, başaramam korkusu ve birçoğu… Artık korkuların hayatınızı kabusa çevirmesine izin vermeyin. Sadece bir tane hayatınız var ve korkuların hayatınızı mahvetmesine göz yummayın!

Hayattan korkularınızı çıkarmak ve güne güzel başlamak için şunları tekrarlamalısınız;
Sabah kalkar kalmaz elinizi, yüzünüzü yıkadıktan sonra ilk işiniz aynanın karşısına geçerek şunları tekrarlamak olmalı: Korkularımın hayatımı mahvetmesine izin vermeyeceğim. Ben güçlüyüm, istedikten sonra her şeyi yapabilirim. Bugün her şey güzel olacak. Eğer olumsuz bir şey yaşarsam da bunun moralimi bozmasına ve beni üzmesine asla izin vermeyeceğim.
Patrick Bet-David: Ya korkularınızla yüzleşirsiniz ve hayallerinizi yaşarsınız ya da arkanıza yaslanır ve teslim olursunuz. Bu söz korkularınızla yüzleşmeniz gerektiğini ne de güzel anlatıyor. Siz hayallerinizi mi yaşamak istiyorsunuz yoksa korkularınızın sizi teslim almasını istiyorsunuz? Korkularınıza teslim olmayın, dik durun, korkmayın!

Başarmak ve daha iyi yerlere gelebilmek adına hayatınızda korkulara yer olmamalı. Tüm bunları yapamıyorum diyorsanız, stres yönetimi teknikleri ve psikoterapi size yardımcı olabilir. Tam bu noktada bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Korkularınız ruh sağlığınızı bozmamalı. Unutmayın; siz istedikten sonra her şey olur. Eğer yardım almayı istemiyorsanız size kimse yardımcı olamaz. İsteyin, harekete geçin, üşenmeyin, ertelemeyin ve asla vazgeçmeyin. Siz kendinizden vazgeçersiniz kimse size yardım edemez. Vazgeçmeyin, isteyin ve korkularınızdan kurtulun!

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.